Audio novinky Philips: Soundbary a sportovní či dětská sluchátka

Philips soundbary slluchátka IFA 2022

Společnost Philips TV před několika hodinami na konferenci IFA v Berlíně oficiálně uvedla několik nových zařízení, mezi kterými nechybí ani několik audio produktů. Na trh brzy vyrazí například soundbary a nechybět budou ani sluchátka, dokonce jedna dětská.

Soundbary

Prvním oznámeným soundbar reproduktorem do domácnosti je Fidelio FS1, který posiluje již odstartovanou a oceňovanou řadu. Lze jej použít jako třípásmový mono reproduktor nebo ve stereofonním páru, případně jako satelitní reproduktor u Dolby Atmos. Po připojení ke kompatibilnímu televizoru (zastávajícímu roli centrálního zvukového kanálu) může reproduktor FS1 fungovat také jako rozšířený levý a pravý kanál. Nechybí osvětlení podporující Ambilight.

Tuto novinku na trh doprovodí čtyři soundbary řady “B”, které vůbec poprvé obsahují také výškové reproduktory s bočním vyzařováním přidané k levému a pravému kanálu. Tři nejvyšší modely z této řady disponují kompatibilitou s Dolby Atmos, připojením HDMI eARC s průchodem 4K a v neposlední řadě vyhrazeným středovým kanálem, jenž zajišťuje zřetelné dialogy i mimořádně širokou zvukovou scénu.

Nejvyšším modelem v nové řadě je soundbar B8907 s výkonem 720 W a dedikovanými výškovými reproduktory Dolby Atmos. Díky konektivitě DTS Play-Fi je možné rozšířit jeho 3.1.2kanálový výkon až na zvukový systém 5.1.2. Další v řadě, soundbar B8507, je ideálním doplňkem k televizoru Philips The One a nabízí všechny základní funkce a možnosti připojení spolu s vysokým zvukovým výkonem 600 W.

Třetím z řady 3.1kanálových soundbarů je model B7807. I ten disponuje vyhrazeným středovým kanálem, přídavnými výškovými reproduktory s bočním vyzařováním, 8″ bezdrátovým subwooferem, kompatibilitou s Dolby Atmos, ovládáním Philips Easylink a především působivým výkonem 620 W. Posledním zástupcem nové řady je model B7207 založený na 2.1kanálovém systému, který nabízí maximální výkon 520 W, kompatibilitu s Dolby Digital, připojení HDMI ARC a přídavné boční výškové reproduktory.

Sluchátka

Sportovní model A7607 s technologií Bone Conduction je vůbec prvním modelem sluchátek Philips s otevřenou konstrukcí, který disponuje mikrofonem s vedením zvuku přes lícní kosti. Díky tomu není při hovorech slyšet vítr ani další nepříjemné zvuky z okolí a zvuk hlasu je čistý. Sluchátka jsou navíc odolná proti prachu i vodě v úrovni krytí IP66. Doba přehrávání je úctyhodných devět hodin, přičemž další hodina fungování je k dispozici po pouhých 15 minutách nabíjení prostřednictvím magnetického nabíjecího portu odolného proti vlhkosti.

Dětský model sluchátek K4607 chrání díky své otevřené konstrukci citlivé uši dětí před vysokou hlasitostí. Umožňuje jim také slyšet své okolí nebo poslouchat a zároveň vést konverzaci. I díky vestavěnému mikrofonu jsou proto sluchátka K4607 ideální volbou pro distanční výuku. Otevřená konstrukce a nastavitelný nákrčník také společně zaručují dobré a bezpečné uchycení bez obvyklého rizika uvolnění nebo ztráty sluchátek při pohybu.

Model H8507 se pak zaměřuje zejména na domácí poslech, práci a videohovory. Sluchátka se chlubí na míru uzpůsobeným 40mm měničům a systémem Noise Cancelling Pro. Vysokou čistotu hlasu při hovorech zajišťuje odnímatelný mikrofon. Baterie nabízí výdrž v délce velkorysých 55 hodin. Praktická je též volitelná červená kontrolka, jež informuje okolí, že je uživatel sluchátek zaneprázdněn hovorem.

Která novinka vás zaujala nejvíce?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)