Philips představil malou Android TV přímo do vaší kuchyně

philips android tv

Společnost Philips včera představila malý 24″ televizor, který běží na Android TV a disponuje vestavěným Google Asistentem. Nenechte se zmást, tato televize totiž není určena do obývacího pokoje a taktéž to nemá být vaše hlavní televize. Hodí se spíše do kuchyně, garáže či domácí posilovny.

Nový televizor od Philips vyjde na 299 dolarů, což je přibližně 7 000 korun a je na trhu svým způsobem jedinečný. Zařízení je totiž navrženo tak, aby nahradilo používání tabletu. Stejně jako většina ostatních televizí, které využívají Android TV nabídne nejnovější grafické rozhraní a  aplikace jako YouTube, Filmy Google Play, Netflix, Amazon Prime a další. Disponuje také menšími rozměry, než na které jsme u televizí zvyklí. Stojí na speciálním stojanu, ve kterém jsou zabudovány hlasité reproduktory a také mikrofon pro používání Google Asistenta. Ten nalezneme ale také v ovladači. Nevýhodou může být snad pouze HD rozlišení (720p), které však nebude na takto malé ploše takovým limitem.

Philips očekává, že bude většina lidí tento produkt využívat v kuchyni pro sledování receptů na YouTube či sledování oblíbených pořadů během vaření či cvičení. Za tímto účelem integroval do svého dálkového ovladače také tlačítka Netflix a YouTube. Pro připojení dalších zařízení slouží dva HDMI konektory. Nová Philips Android TV je k dispozici u maloobchodních prodejců v USA a Kanadě. Do Evropy by se měla podívat přibližně za měsíc.

Líbí se vám Android TV od Philips? Využili byste ji?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)