Philips uvedl nové OLED+ a Mini-LED televizory s Android TV 11

Philips TV OLED937 OLED907 PML9507 Android TV

Značka Philips TV představila v rámci konference IFA 2022 několik nových televizorů založených na technologiích OLED+ a Mini-LED, ve kterých běží systém Android TV 11. Vlajkovou lodí je model OLED937, jehož kvalitní obraz zajišťuje vylepšená verze AI Dual Engine a nejnovější panel OLED EX se speciálním integrovaným tepelným chladičem, jež umožňuje nabídnout světelný výkon 1300 nitů.

Procesor P5 v tomto televizoru nově zvládá Advanced HDR a ozvučení od Bowers & Wilkins zde poprvé obsahuje zvukové měniče levé a pravé strany pro vytvoření specifikace 5.1.2 se zvýšeným výstupním výkonem 95 W. OLED937 je také jednou z prvních řad televizorů vybavených technologií Philips Ambilight Next Generation, která namísto rozdělení zadních LED diod do skupin nyní umožňuje individuální ovládání každé jednotlivé LED diody a nabízí tak širší rozsah barev a přesnější přizpůsobení okolního osvětlení.

Hráči ocení technologie G-sync a Free-sync Premium či VRR Shadow Enhancer a na své si přijdou i uživatelé, kteří občas po tmě mžourají na ovládání. Nový dálkový ovladač disponuje podsvícením, které se automaticky zapne při pohybu. Má vysoce kvalitní stříbrnou povrchovou úpravu a jeho luxusní dojem dotváří zadní část potažená kůží Muirhead.

Druhý model OLED907 navazuje na televizory OLED+903, které měly stejné začlenění zvukového systému Bowers & Wilkins do těla televizoru. Kvalita zvuku je výjimečná díky 3.1 80W sestavě se šesti předními měniči. Hluboké a přesné basy poskytuje velký zadní subwoofer podporovaný čtyřmi pasivními zářiči. Výjimečnou kvalitu obrazu má poskytnout kombinace výkonného zpracování obrazu procesoru P5 6. generace s nejnovějším panelem OLED EX s integrovaným chladičem nabízející špičkový světelný výkon 1300 nitů u 55″ a 65″ modelu.

I OLED907 je ideální na hraní her. Má k dispozici speciální herní lištu a je kompatibilní s Freesync Premium i G-Sync. Nabízí reprodukci 4K 120 VRR v plném rozlišení v režimu monitoru. Diskrétní reproduktor pokrytý látkou Kvadrat Audiomix je umístěný po celé šířce spodní části.

Dalším televizorem je mini LED model s označením PML9507. Také zde najdeme obrazový procesor P5 6. generace a vysoce kvalitní 120Hz VA panel s působivým špičkovým světelným výkonem 1500 nitů. Zvukovou reprodukci zajišťuje integrovaný 2.1 70W systém a za zmínku stojí rovněž sofistikované a elegantní stříbrné dálkové ovládání s podsvícením a luxusní koženou zadní úpravou Muirhead. Ceny těchto Philips televizorů zatím neznáme.

Jaké máte zkušenosti s Philips televizory?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)