Philips I908 se může stát nejtenčím telefonem světa

philips_i908_ico

Údajně velmi brzy by měl být na trh uveden nový telefon Philips I908. Jeho hlavním charakteristickým rysem má být minimalistická tloušťka, díky které nizozemský výrobce elektroniky (alespoň na nějaký čas) možná získá pomyslný titul “nejtenčího telefonu na světě”.

V květnu Philips uvedl v Číně šestipalcový phablet I928 (viz foto výše; displej zabírá 75 % čelní plochy), ze kterého bude I908 vycházet – v podstatě by se mělo jednat o jeho stejně či velmi podobně vypadající “mini” verzi, která se bude moci pochlubit rekordně malou tloušťkou. V současnosti je nejtenčím telefonem Gionee Elife S5.5 (psali jsme o něm ve článku Telefon Gionee Elife S5.5: „žiletka“ tenká jen rekordních 5,5 milimetrů), jehož tloušťka je neuvěřitelných 5,55 milimetrů. Nový telefon od Philipsu bude ale údajně ještě tenčí – tedy tvrdí to jeho výrobce v propagačním materiálu.

Gionee Elife S5.5 Gionee Elife S5.5

Přes tenké tělo poskytne Philips I908 poměrně solidní výkon – nabídne osmijádrový procesor MediaTek MT6592 na frekvenci 1,7 GHz, 2 GB operační paměti, 16 GB interního úložiště, 13Mpx hlavní (zadní) fotoaparát a 5Mpx čelní kameru. K zobrazování a ovládání poslouží 5″ obrazovka s rozlišením 1080 x 1920 obrazových bodů. Nyní zbývá jen počkat na oficiální oznámení, abychom mohli posoudit, zda je nový telefon skutečně rekordmanem ve své kategorii.

Propagační materiál Philips I908 Propagační materiál Philips I908

S ohledem na to, že se Philips zaměřuje především na Čínu, nedáváme příliš velkou naději, že by se I908 objevil na jiných trzích, včetně českého.

Vzhledem k nabídce je evidentní, že poptávka ze strany uživatelů, pro které je tloušťka jedním z nejdůležitějších parametrů, je poměrně velká. Je pro vás tento parametr rozhodujícím kritériem při výběru nového telefonu? Zaujal by vás Philips I908, pokud by byl dostupný na našem trhu, natolik, abyste o něm alespoň uvažovali? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: Hi-Tech, Geeky Gadgets, Phone Arena, GSM Dome, Ubergizmo, IXBT, Fone Arena, Mobil Telefon.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)