PengPod: Tablet a mini PC s Androidem a Linuxem

pengpod_ico

Našim čtenářům patrně nemusíme připomínat, že Android vychází z Linuxu. Řada uživatelů Linux z mnoha důvodů preferuje, proto by ocenili tablet právě s tímto operačním systémem. Odpovědí na tyto požadavky je tablet PengPod.

Zařízení má být vyráběno ve dvou velikostech: jako PengPod700 se sedmipalcovým displejem s rozlišením 800 x 480 a jako PengPod1000 s úhlopříčkou obrazovky 10 palců a rozlišením 1024 x 600. Kromě toho výrobce nabídne také PengStick mini PC, tedy “kolíček”, který můžete připojit k velkému monitoru.

V obou tabletech najdete procesor Cortex A8, 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště, které lze rozšířit o dalších až 32 GB pomocí paměťových karet microSD. Z hlediska konektivity jistě najdou uplatnění porty USB a HDMI. V sedmipalcové variantě je přední kamera s rozlišením 1,3 Mpx, větší, poněkud paraodoxně, nabídne čelní kameru jen 0,3Mpx. Obě zařízení disponují reproduktory a sluchátkovým výstupem.

Patrně největší odlišností od většiny konkurence je dual-boot mezi Androidem 4.0 a Linuxem 3.0.42 (zdrojová zpráva, bohužel, neuvádí, o jakou konkrétní distribuci by se mělo jednat).

Mini PC PengStick je z hlediska specifikací stejný jako oba tablety – nemá ale obrazovku, fotoaparát, výstup na sluchátka, ani reproduktory. Poloviční je také interní paměť. Protože toto zařízení je doslova určeno pro nasazení jako malé domácí multimediální centrum, zvládá podporu přehrávání videa až v rozlišení 1080i.

PengPod Device Features

PengPod Device Features

Všechny výše uvedené parametry zní přinejmenším zajímavě, nicméně je tu jeden háček: výrobce Peacock Imports hledá přes server Indiegogo investory, nicméně 21 dní před uzávěrkou na Indiegogo vybral pouze 7 975 dolarů z potřebných 49 000. Za předpokladu, že se podaří posbírat potřebné finance, by měl být zahájen prodej 13. ledna.

Zdroje: Hot Hardware a Indiegogo.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)