Tito partneři Googlu budou mít do konce roku nový Android

partneri googlu android oreo

Podíl nového Androidu 8.0 Oreo poroste patrně pomalu. Bude tomu stejně, jak tomu již bylo v případě posledních verzí systému Android. Nicméně Google se snaží svůj systém podporovat. Partneři Googlu by tak na nejnovějších přístrojích měli mít Oreo do konce roku 2017.

Partneři Googlu s Androidem Oreo do konce roku

Nový Android vždy mezi prvními obdrží vlastní zařízení Googlu. De facto několik desítek minut po zveřejnění nového systému se vlastníci Google zařízení dočkali OTA aktualizace na nový systém.

Mezi tyto zařízení můžeme počítat Google Pixel, Pixel C, Nexus 6P nebo Nexus 5X. Google se však pokouší k novému systému dotlačit i své partnery. Především chce, aby jejich nejnovější zařízení byly aktualizovatelné.

Android Oreo – Open Wonder

Android Oreo - Open Wonder

Mezi společnosti, které se zavázaly, že budou mít na svých přístrojích Android Oreo jsou například Essential, General Mobile, HMD Global, Huawei, HTC, LG, Motorola, Samsung, Sharp a Sony. Zatím je však podle společností příliš brzy na to, aby byly známy konkrétní data vypuštění pro konkrétní modely. Zatím nezbývá než čekat, konec roku se blíží a s ním snad i aktualizace.

Uvítali byste na svém zařízení Android Oreo?

Zdroj: talkandroid.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)