Menu

Tito partneři Googlu budou mít do konce roku nový Android

Podíl nového Androidu 8.0 Oreo poroste patrně pomalu. Bude tomu stejně, jak tomu již bylo v případě posledních verzí systému Android. Nicméně Google se snaží svůj systém podporovat. Partneři Googlu by tak na nejnovějších přístrojích měli mít Oreo do konce roku 2017.

Partneři Googlu s Androidem Oreo do konce roku

Nový Android vždy mezi prvními obdrží vlastní zařízení Googlu. De facto několik desítek minut po zveřejnění nového systému se vlastníci Google zařízení dočkali OTA aktualizace na nový systém.

Mezi tyto zařízení můžeme počítat Google Pixel, Pixel C, Nexus 6P nebo Nexus 5X. Google se však pokouší k novému systému dotlačit i své partnery. Především chce, aby jejich nejnovější zařízení byly aktualizovatelné.

Mezi společnosti, které se zavázaly, že budou mít na svých přístrojích Android Oreo jsou například Essential, General Mobile, HMD Global, Huawei, HTC, LG, Motorola, Samsung, Sharp a Sony. Zatím je však podle společností příliš brzy na to, aby byly známy konkrétní data vypuštění pro konkrétní modely. Zatím nezbývá než čekat, konec roku se blíží a s ním snad i aktualizace.

Uvítali byste na svém zařízení Android Oreo?

Zdroj: talkandroid.com

 

Komentáře

mercenary

23.8.2017 8:33

Kdyby výrobci nesrali nástavby tak se může aktualizovat podstatně dříve, takto je to katastrofa, dostanem to tak za půl roku, možná.

bicista

23.8.2017 9:57

marcenary : jenze nektere nadstavby jsou dobre a davaji mobilu nove ficury a moznosti ktery cisty android nema. Takze radsi budu mit dobrou nadstavbu nez se honit za posledni verzi androidu.

DeX.DC

23.8.2017 16:22

Proc nejde vydat Android 8.0 a hned par dni na to vydat upraveny Android od vyrobcu, kdy to pry jsou partneri??

bicista

23.8.2017 17:27

jak asi trva dlouho trva vyvoj telefonu, kdy v dobe vyvoje mozna foun ani nema vysledny cip a android pro planovany uvolneni mobilu na trh. Takze moc dloouho asi vyvoj neprobiha, tak pak nechapu,ze vyrobcum trva nekdy skoro az rok od vydani noveho androidu imlementace nadstavby a odladeni pro dany foun.

DarkCloudCZE

23.8.2017 22:16

Když se píše Huawei myslí se tím i Honor?

Jiří Dvorský

23.8.2017 23:03

Ne honor ho dostane když dobře v létě příštího roku…

Radeg

radeg 21

24.8.2017 10:24

@bicista:
To už zase probíhá vývoj nového modelu.
Na starý, už prodaný, není jaksi čas. Proč by taky, že?
Tím se nikoho nezastávám, ale konstatuji stav věcí.

Nicméně, raději budu mít poslední verzi Androidu a novou fičuru si doinstaluji sám. Jen tu kterou chci a potřebuji a ne tu kterou mi vnutí výrobce.

Pavel_Bezak60

24.8.2017 12:33

Nechápu proč už vydali android 8, když android 7 má jen asi 1% mobilu s androidem. Kdyby ještě rok počkali, udělali by líp

RSS (komentáře k článku)