TOPlist

Pařba na víkend – tipy na Android hry 91 (VÁNOČNÍ SPECIÁL)

pařba na víkend vánoce main

Dobrý den, vítáme vás u Vánočního speciálu Pařby na víkend s číslem 91. Čím je dnešní díl speciální? Místo klasické pětice her jsme jich pro vás připravili rovnou 10,  z toho pět pro výkonné androidí zařízení a dalších pět pro slabší zařízení, takže si vybere každý nehledě na to, co má, nebo ho čeká pod stromečkem. A co vás tedy v dnešním díle čeká? Spousta akce, napětí, logických hádanek, online soubojů i herních klasik. Dále bychom vám rádi popřáli veselé Vánoce a pokud už nějakého toho Androida pod stromečkem přece jen najdete, budeme rádi když k nám pravidelně zavítáte pro novinky z herního světa.

Pokud vám ježíšek zanechá pod stromečkem top androidí zařízení, tak zde je pět nejlepších novinek, které prověří váš telefon, či tablet.

Modern Combat 4: Zero Hour

Pokračování nejznámější FPS na mobilní telefony je konečně tady! První Gameloft hra, ve které byl použit moderní engine od společnosti Havoc. Tahle počítačová firma se primárně zabývá fyzikou ve hrách a je to podle toho vidět.  Díky novému enginu se ve hře setkáme s tzv. „ragdoll efektem“, kdy se nepřátelé po zasažení sesouvají poměrně realisticky k zemi, odlétávají od granátů apod. Audiovizuálnímu zpracování tohoto dílu prakticky nelze nic vytknout. Příběh je klasikou daného žánru! Nukleární válka je na spadnutí a osud lidstva je svěřen do rukou několika elitních vojáků. U každé hry této série se lze setkat s mnoha nascriptovanými situacemi, které hře dodávají ten správný ráz. A v tomto duchu se  nese i novinka. Modern Combat 4 je po všech ohledech téměř dokonalá hra. Kvalita série Modern Combat se zlepšuje velmi rychlým tempem a my už se nemůžeme dočkat, čím nás autoři této hry překvapí v dalším pokračování.

modern combat 4

E2RoZJUZmOAnrKN1A qXVobeIugNAuWGwo3hBEzBiI3cf74tVMDzIxZ5CSQ
Modern Combat 4: Zero Hour
Gameloft
Verze 1.0.1 (10. 12. 2012)
Velikost 1,9 G
2.3+

wVPIK1MH0NnowAAAABJRU5ErkJggg==
132,27 Kč

Grand Theft Auto: Vice City

Další portace jedné z nejznámějších her na počítače je dostupná na Google Play. Dlouho očekáváné GTA Vice City si nyní můžete zahrát na vašich Android miláčcích a to v plné parádě. Rockstar Games se postarali o vylepšení grafiky, modelů postav a světelných efektů. Ovládání je přizpůsobeno dotykovým displejům a lze ho snadno upravit, stejně tak jako samotné nastavení grafiky. Hra se hraje velmi dobře, avšak je třeba si zvyknout na upravené míření. Je sice automatické (po tapnutí), ale ve chvílích, kdy je kolem vás více nepřátel, dochází k velmi komplikovaným situacím. Hru je možno hrát s bezdrátovými gamepady, čímž by se celková ovladatelnost hry mohla značně zlepšit. Neváhejte, zamiřte na Google Play a zavzpomínejte na staré časy.

gta vice city

VDsj5d2Lef8CYUeHs WLpCbT6cIcM pM42RnSDFfl8iHVQe8Whs2wwEXtHYMZdlfOVt3=w124
Grand Theft Auto: Vice City
Rockstar Games, Inc.
Verze 1.03 (18. 12. 2012)
Velikost 1,4 G
2.3+

7JZ+hzFAAAAAElFTkSuQmCC
116,78 Kč

Hamilton’s Adventure THD

Další z povedených Tegra her. Jedná se o logicko-akční hru ve stylu Indiana Jonese. Tato hra byla již dostupná pro konzole a počítače a nyní je i na androidu. Ve hře hrajete za dvě postavy samotného dobrodruha a jeho opeřence Sashu. Hamilton’s Adventure má skvělou grafiku a nabízí pěkný a propracovaný příběh, který je vyprávěn starým dobrodruhem své vnučce. První část hry vás vezme do zrádné džungle a větrných hor, kde budete řešit 22 kol. V druhé části hry se podíváte do starodávného Egypta, nebo na mysteriózní ztracený kontinent Maralidia. Obě části hry se kupují zvlášť a každá stojí zhruba 80 korun.

hamiltons great adventure

WcO cySN uc9FD9pxXYl3oKuhLkhu aNsVxpbyMmahZzEv
Hamilton’s Adventure THD
Fatshark
Verze 1.0.2 (17. 12. 2012)
Velikost 789 MB
3.1+

Q0MX4IR1tYpcgAAAABJRU5ErkJggg==
79,99 Kč

VuLC5Wrueoq6buX9F+dFq2BQnWagwAAAABJRU5ErkJggg==
79,99 Kč

Paper Monsters

Je jedna z nejlepších plošinových her poslední doby. S krabicovým panákem se budete procházet rozmanitým prostředím s 3D prvky a čelit překážkám a zlým potvůrkám. V Paper Monsters na vás čeká 28 levelů a také mnoho skrytých lokací. Ovládání hry je velmi jednoduché a díky kvalitnímu zpracování i přesné. Za zmínku také stojí úžasný hudební doprovod. Sami autoři tuto hru doporučují hrát se sluchátky. Paper Monster je skvělá plošinovka za super cenu a rozhodně ji doporučujeme.

paper monsters

1SIkIZoM
Paper Monsters
Crescent Moon Games
Verze 1.0.3 (4. 12. 2012)
Velikost 84 MB
2.2+


19,76 Kč

Contre Jour

Je další, velmi zajímavá hra od studia Chillingo International (tvůrci Draw Race 2 apod.). Stejně jako u předchozí hry zde musíme vychválit hudební doprovod, který je vskutku povedený. Jedná se o logickou hru s fyzikálním enginem. Úkolem bude tvarovat prostředí takovým způsobem, aby se černé oko dostalo do cíle, čímž je jakýsi modrý portál. Ovládání této hry je velmi intuitivní. Kromě tvarování prostředí budete muset manipulovat s chapadly, které na sebe dokážou vaše černé oko přichytit. Abyste Contre Jour dohráli, budete muset absolvovat až 100 levelů, rozdělených do pěti kapitol.

contre jour

CC7Ppt9GGoDQ4PdroL6yh5KuURUePeqPF3uvlotRqHB3Ui7GHMtdQUKQFX3tpUd5N pZ=w124
Contre Jour
Chillingo International
Verze 1.1.3 (20. 12. 2012)
Velikost 24 MB
2.2+

g3VZ+0zYHc6138GAAAAABJRU5ErkJggg==
20,85 Kč

 

Pokud vám ježíšek nezanechá pod stromečkem herní dělo, neznamená to, že si nemůžete pořádně zapařit. Od toho tu jsou hry pro slabší zařízení.

Zookeeper Battle

Jedna z nejzajímavějších her poslední doby, u které jsme strávili spoustu času a rovnou říkáme, že je návyková. Princip hry je jednoduchý a určitě jste se s ním už v jiných hrách setkali. Úkolem je spojit minimálně 3 stejné čtverce tak, aby zmizeli a dali vám body. Tento způsob je však obohacen o multiplayer. Nejprve si musíme hru trošku přiblížit. Na začátku si zvolíte zvířátko, za které chcete hrát a s ním vyrážíte do boje. Ke každému boji se vám vygeneruje rovnocenný protivník, který rovněž chce zrovna hrát. Po spojení hráčů se pozdraví a začíná bitva. Oba dva dostáváte stejné hrací pole, kde je plno zvířátek ve čtvercích a jejich spojováním a následným rušením získáváte body pro útok, nebo obranu. Zvířátka vám podle typu přidávají body k útoku, nebo obraně. Na konci kola se zhodnotí, kolik bodů jste získali a pokud máte útok větší, než nepřítel obranu ubíráte mu životy. Hráč s 0 životy prohrává, nebo po pěti kolech prohrává ten s méně životy. Podle počtu výher a proher se automaticky pohybujete v online žebříčku, kde vidíte, jak si stojíte. Více k této hře si pro vás necháme na recenzi, jelikož si ji zaslouží.

zookeeper

ZOOKEEPER BATTLE
KITERETSU inc.
Verze 1.0.9 (20. 12. 2012)
Velikost 21 MB
2.3.3+

SoAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

Squibble

A máme tady jednu oddechovku, která Vás dokáže zabavit na dlouhou dobu a po dohrání Lite verze budete uvažovat o koupi. Hrajete za malou zelenou chobotničku, která byla nedobrovolně chycena a uvězněna v domě zlého vědce. Vaším úkolem bude se pomocí vlastních natahovacích chapadel dostat z jeho domu, přes zahradu a pláž zpět do moře. Na cestě za svobodou vás čeká plno překážek v podobě pavouků, ptáků, včel, ježků a různých lepidel na zemi. Hra má příjemné a intuitivní ovládání, na které si rychle zvyknete a naučíte se i pár vychytávek, které pokud Vás někdo pozoruje, vypadají opravdu stylově. Tato hra patří k jedněm z mála, které jsem celé dohrál a to ještě na svém starém HTC Wildfire. To znamená, že tuto hru si zahrajete opravdu na každém androidím telefonu!

squibble

YQNmgSAEWuHchJrSqPVUoJCYiI8Pp7LpZAuZ4wr2MfMO54Jz39drNC93ho1NVFYoDFn5=w124
Squibble
MassHabit Games
Verze 1.0.0.1086 (28. 1. 2012)
Velikost 9,8 MB
1.5+


19,50 Kč

Q3G5un6WparzgAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

Trial Xtreme 2

Jednoduše jedna z nejlepších motokrosových her pro Android. Opravdu málokdy se stane, že nás baví hra tak dlouho, abychom ji dohráli. Hru ovládáte pomocí akcelerometru pro náklony do stran a třemi tlačítky na displayi pro skok, brzdu a plyn. Grafika a fyzika hry jsou naprosto perfektní. Abyste se sami přesvědčili, můžete si stáhnout demo této hry. Trial Xtreme 2 nabízí 32 kol k dohrání, možná se Vám to může zdát málo, ale kola jsou čím dál těžší a zaberou více času. Tak jako Trial Xtreme 2 se nám stejně líbil předchozí první díl a následující Winter Edition. Trial Xtreme 2 si nezahrajete na absolutním lowendu, ale telefony s rozlišení 480×320 a slabším procesorem jej zvládnou. Zástupce zmiňovaných parametrů je například populární LG Optimus One, nebo Samsung Galaxy Ace.

trial xtreeme 2

q8KhXsCGKiBMe5ME8i2SOR0b2Gw6lYK5QbeAWuidpIqnEwPAxIoX vlv0P NB6jWfwY=w124
Trial Xtreme 2
Deemedya m.s. ltd.
Verze Liší se dle zařízení (12. 12. 2012)
Velikost Liší se dle zařízení


58,89 Kč

nkrHAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

HexDefense

Je tower defense hra s výbušnou nenáročnou grafikou. Jako v každé tower defense hře zde budeme stavět věže a upgradovat je. Jejich výstavba v některých kolech určí směr, kterým budou přicházející vlny nepřátel prolétávat, a proto je nejlepší vybudovat tu nejideálnější trasu. Celkově se ve hře setkáme se 7 typy nepřátel a bossy se speciálními silami. Grafika hry je velmi povedená, což dokazuje parádní animace výbuchů a jednotlivých výstřelů věží. Jedná se o jednu z nejlepších her tohoto typu pro low-endové telefony.

hexdefense

HexDefense
Gotow.net
Verze 2.2.3 (3. 4. 2012)
Velikost 8,8 MB
2.2+


27,86 Kč

fvKe3tG9XMrE9SFUmyPY5Y4lr0jeqLweZBamSJ+Dwf0PJUDnCDB9F0VOUkhtNi8eGywNOlXDdBfkX066LrTCWOgP5KwJ2jG0yrL962DHtw5nWNzai7qmR81pOAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

Brothers In Arms 2 Free+

Tato hra je na androidu už dlouho a proto není náročná na výkon vašeho zařízení, to ale neznamená, že byste byli o něco ošizeni, pořád se jedná o velmi kvalitní střílečku, která nabízí téměř vše co dnešní androidí novinky. Můžete hrát v režimu příběhu, nebo v rozsáhlém multiplayeru. Multiplayer nabízí pět map a 3 různé režimy (všichni proti všem, týmový deathmach a dominance). Hru můžete hrát přes Bluetooth, nebo pomocí Wi-Fi s kýmkoliv po celém světě. Kromě klasického chození a střílení jsou ve hře 3 vozidla, kterými jsou tank, off-road a kluzák. Brothers In Arms je na Google play zdarma s mikrotransakcema.

brothers in arms 2

DZyEgF4rNjcBunQ5gjkssXmgIbCNtC pq
Brothers In Arms® 2 Free+
Gameloft
Verze 1.1.8 (30. 4. 2012)
Velikost 2,9 MB
2.1+

7+HJwEWp+bk9R1e3m+qjGwkpYwR9gAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

Vánoční video

Pařba na víkend – tipy na Android hry 91 (VÁNOČNÍ SPECIÁL)

Pařba na víkend - tipy na Android hry 91 (VÁNOČNÍ SPECIÁL)

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)