Pařba na víkend – tipy na Android hry 129 – autíčka, střílení a trochu retra

featured

Jako první nás dnes čeká novinka z řad taktických stříleček s názvem Breach & Clear. Následuje nová running hra Totem Runner s parádní grafikou od studia Chillingo. Parking Mania představuje třetí hru, ve které si otestujete, jak dobře umíte zaparkovat. V předposlední hře vás čeká blonďatý hrdina He-Man, který se budete snažit porazit zlého Skeletora. Na závěr si malinko osvěžíte paměť v logické adventuře Simon The Sorcerer z roku 1993.

Breach & Clear

Tento titul patří mezi novinky z řad taktických stříleček pro mobilní zařízení, který se rozhodně povedl. V této hře se zhostíte role velitele speciální jednotky a budete řídit a plánovat každý její krok. Hra nabízí obrovské množství vlastního přizpůsobení. V praxi to znamená, že u jednotlivých členů své jednotky můžete měnit a dokupovat výbavu, zbraně, oblečení a dokonce i měnit jejich barvy. To vše se pak navenek samozřejmě projeví. V Breach & Clear se setkáte i s určitými RPG prvky, kdy můžete svým členům jednotky zvyšovat jejich atributy jako např. přesnost, vyhnutí, rychlost a další. Hra se prozatím dočkala (ve velké většině) pouze kladných ohlasů a už jen proto byste si ji měli vyzkoušet. Protože je u ovládání hry zapotřebí klikat na konkrétní body pro pohyb jednotky, je lepší Breach & Clear hrát spíše na tabletech, avšak i s telefony s větším displejem se dočkáte poměrně slušného herního zážitku.

breach and clear 1

Breach & Clear: Military Tactical Ops Combat
Breach & Clear: Military Tactical Ops Combat

Totem Runner

Jedná se o netradiční running hru ve 2D podání. Na svět byla seslána temnota a jediný, kdo jej může zachránit, jste samozřejmě vy. Hlavní hrdina hry se dokáže přeměnit v orla, divočáka a nebojácného draka. Každá z těchto podob nabízí jiné možnosti. S divočákem můžete likvidovat nepřátele a další překážky, s orlem zase létat a překážkám se tak vyhýbat a s drakem vždy doletíte až k následujícímu checkpointu. V každém kole musíte uběhnout určitou vzdálenost a čelit již zmiňovaným překážkám. Hra má moc pěkné grafické zpracování a první kampaň si můžete zahrát zcela zdarma. Za otevření dalších si samozřejmě musíte zaplatit.

totem runner 1

The app was not found in the store. :-(

Parking Mania

Jedna z nejpovedenějších „parkovacích“ her od studia Chillingo International se skrývá pod názvem Parking Mania. Čeká na vás obrovské množství kol, které střídají různě obtížné parkovací situace. Kromě osobních aut budete muset zaparkovat i s kamiony, tahači nebo autobusy. Často se budete muset vymanit z dopravních špiček a kličkovat v úzkých uličkách. Abyste získali co nejlepší možné skóre, musíte parkovat rychle a bez nárazů. Za každý náraz vám ubyde život a po jejich vyčerpání musíte dané kolo absolvovat znova. Ve hře si můžete nastavit několik způsobů ovládání – od statického volantu, posuvného, až po ovládání gyroskopem.

parking mania 1

The app was not found in the store. :-(

He-Man

Seriálový hrdina He-Man se dostává na mobilní telefony ve hře He-Man: The Most Powerful Game. Jedná se o zábavnou plošinovku. Hlavní hrdina se ocitá na planetě Ethernia a jeho úkolem nebude nic jiného než boj se zlem, přesněji s jednotkami zlého vládce Skeletora. Za všechny padlé jednotky získáváte diamanty, které pak můžete použít k nákupu nových skillů a power-upů. Ve hře vás čeká několik dungeonů, kdy se na konci každého utkáte s bossem. Tato hra nás velmi potěšila, protože ne všechny plošinovky pro Android jsou kvalitní a zábavné, avšak He-Man má něco do sebe a rozhodně dokáže zabavit.

he-man 3

The app was not found in the store. :-(

Simon The Sorcerer

Jedná se o point-and-click adventuru s kouzelníkem Simonem v hlavní roli. Tato hra je portací původní hry z DOSu pro mobilní zařízení. Simon je na počátku hry přenesen do světa fantazie, kde musí používat logické uvažování, aby řešil nejrůznější hádanky a záhady. Ve hře je třeba sbírat předměty, komunikovat s lidmi a naslouchat příběhu. Simon The Sorcerer nabízí opravdu originální a vtipný dabing, a proto věřím, že se při hraní mnohdy pousmějete. Zajímavostí na závěr je skutečnost, že kouzelníkovi Simonovi propůjčil hlas herec Chris Barrie, kterého můžete znát ze seriálu Červený Trpaslík.

simon the sorcerer 1

Simon the Sorcerer
Simon the Sorcerer

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)