TOPlist

Pařba na víkend – tipy na Android hry 128 – telekineze, evoluce a další blbiny :)

telekinesis featured 2

Dnešní první hrou je skvěle Tower Defense Siegecraft Defender s parádní grafikou a ještě lepší hratelností. Následuje mladý klučina Kyle, který dokáže používat telekinezi, a to ve hře Telekinesis Kyle. Naší třetí hrou je klasická Contra z herních automatů, avšak předělaná do více moderní podoby. V předposledním titulu PEP the dragon budete s nebojácným drakem procházet různými světy a snažit se neztratit všechny své životy. Na závěr vás čeká netradiční spojení žánrů v Containment The Zombie Puzzler – jedná se totiž o logickou zombie hru a nutno podotknout, že velmi zábavnou.

Siegecraft Defender

Skvělá tower defense hra Siegecraft Defender je konečně na Google Play. I když se jedná o jednu z klasických TD her, stále je zde určitá přidaná hodnota, která vás rozhodně potěší. Tu představuje skvělé 3D zpracování (vcelku nenáročné na váš přístroj), možnost určování cesty nepřátelských jednotek pomocí libovolné stavby věží na kterémkoli místě mapy a dokonce je zde i lokální multiplayer pro 2-4 hráče na jednom telefonu. Siegecraft Defender nemá vůbec žádný problém s vykreslením velkého množství jednotek na obrazovce, a proto se dočkáte opravdu masivních bitev. Hlavním úkolem bude udržet váš hrad pohromadě a nepustit do něj nepřátelské ještěry a další potvůrky. Ve hře se objeví až 15 typů věží, takže o zábavu máte postaráno.

siege1

b4151069015e6f12f764687bbc71e26e?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Telekinesis Kyle

Mladičký, avšak velmi nadaný klučina jménem Kyle má schopnost, o které by se ostatním mohlo jen zdát. Může totiž používat telekinezi, pomocí které bude v této hře řešit různé logické hádanky. Vaším úkolem bude utéct z pevnosti, kam byl Kyle vlákán, aby se podílel na rozvoji svých schopností. Místo toho ale záhy zjišťuje, že se má stát obětí vojenských experimentů. Je tedy rozhodně lepší vzít roha a jedině vy v tom Kylovi můžete pomoct. Abyste úspěšně procházeli jednotlivá kola, musíte si poradit s překážkami, jako jsou lasery, pasti, stráže a mnohé další. V lite verzi si můžete vyzkoušet 7 levelů a podle toho usoudit, zda investujete do otevření plné verze  – ta má dohromady 27 levelů. Jedná se o příjemnou odreagovačku, která rozhodně neurazí.

telekinese1

da9e8d402eae411e77e09a7c41aec712?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Contra Evolution

Na Google Play se konečně objevila stará dobrá Contra, jejíž originál byl vydán v roce 1988. Hra je oblečena do modernějšího grafického kabátu. Jedná se o plošinovou střílečku, ve které budete likvidovat stovky nepřátel, a to v různých lokacích Jižní Ameriky. Ovládání si můžete upravit k obrazu svému a poté už se můžete vydat hrát arkádový mód nebo jednotlivé mise, což je z hlediska složitosti hry rozumnější variantou. Ve hře sbíráte různé bonusy a power-upy, jejichž účinky se projeví na vašem zdraví a odolnosti nebo na lepších zbraních. Hru nelze jinak než doporučit. Na to, jakou má Contra nostalgickou hodnotu, je její cenovka celkem rozumná, a proto ji neváhejte vyzkoušet.

contra1

196333f68cffe1e1f6c6a1aeed816120?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

PEP the dragon

Tato plošinová hra s dráčkem v hlavní roli sice vypadá ne příliš oslnivě, avšak po chvíli hraní si pravděpodobně uvědomíte, že je vcelku zábavná. S vaším drakem budete skákat, běhat a šlehat plameny po nepřátelích. Ve hře máte možnost použít speciální kouzla, která vás v každém případě něčím zvýhodní. Jedno z nich je například ledová cesta, jejíž dráhu si můžete sami prstem nakreslit a poté po ní přejít. PEP the dragon dohromady nabízí 10 různých světů a vcelku příjemný soundtrack. Co se týče ovládání, máte možnost si zvolit 2 druhy – nahýbání telefonu do stran a softwarová tlačítka.

dragon1

PEP the dragon
PEP the dragon

Containment The Zombie Puzzler

Máme tady další zombie hru, avšak vcelku nevšední. Vím, že tuto frázi jste už několikrát slyšeli, a proto jste k budoucímu popisku této hry poněkud skeptičtí, ale čtěte dále. Nejedná se o akční řežbu, nýbrž o logickou hru. Kdo by to byl řekl, že se zombie hry začnou dělat v logickém podání. Úkolem bude spojovat jednotky lidí takovým způsobem, aby obklíčili nemrtvé. Jen tak je dokážete zlikvidovat. Princip je tedy velmi podobný, jako u jiných logických her pro Android, avšak s tím rozdílem, že místo různých kuliček, balónků či diamantů jsou v hlavní roli přeživší a zombies. Za padlé nemrtvé získáváte bonusové předměty (střelba ze sniper pušky, nálet, granát, neprůstřelné vesty a další). Všechny tyto předměty poté můžete užívat, je však třeba uvažovat takticky, protože není času nazbyt. Jedná se o velmi povedenou hru, kterou byste si měli rozhodně vyzkoušet.

  zombie1

4234dafb206724acc322feef88751abf?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Video

Pařba na víkend — tipy na Android hry 128 — telekineze, evoluce a další blbiny :)

Pařba na víkend -- tipy na Android hry 128 -- telekineze, evoluce a další blbiny :)

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)