Menu

Paperama – Origami, na které nepotřebujete papír (návod)

paperama-320

Origami neboli skládání papíru vyzkoušel nejspíše každý z nás. Od jednoduchých obrazců až po ty složité, pro každého to byla vždy výzva. Ono skládání vyžadovalo mnoho trpělivosti a hromadu papírů, protože se většinou ne vždy povedlo složit to, co jsme chtěli. S hrou Paperama ale tato potřeba odpadá, a tak se můžeme plně soustředit na to, jak co nejlépe složit požadovaný tvar.

Další výhodou je přesný rozměr papíru na začátku každého pokusu, to ale není úplně podstatné. Tato hra se vás bude snažit naučit, jak poskládat z jednoho papíru všemožné tvary. Samozřejmě začnete od jednoduchých, kdy budete tvořit například trojúhelník až po ty nejtěžší, kdy si vyzkoušíme složit různé druhy zvířat.

paperama paperama

Důležitá je také přesnost překládání papíru, protože ve výsledku nám různé odchylky mohou hrát velkou roli a někdy se stane, že se váš tvar nakonec ani nepovede složit do potřebného obrázku. Hra je rozdělena na 3 levelové balíčky po 24 úrovních. V každé úrovni máme za úkol složit nějaký tvar s limitovaným počtem přeložení. Poté, co dosáhnete maximálního počtu přeložení, hra vám spočítá procentuální úspěšnost trefení tvaru. Podle toho, jak jste se trefili do požadovaného čerchovaně označeného obrázku, dostáváte hvězdy. Pro plný počet hvězd, tedy tří, je potřeba trefit se alespoň z 97 %, dvě hvězdy dostanete za 90 % a víc a jednu hvězdu, což je zároveň i minimální limit pro postup do další úrovně, získáte za 80 % trefení obrázku.

paperama

Hra se kompletně ovládá skrze slidy. Papír na jedné straně chytneme a poté stačí přeložit tak, jak chceme. Hra nabízí také možnost vrácení o krok zpět, takže se nemusíme bát nepovedených pokusů a popřípadě ještě vylepšit procentuální úspěšnost. Co se týče obtížnosti, hra je ze začátku velmi jednoduchá, ale to se po pár úrovních rapidně změní a postupně si budete lámat hlavu nad každým vaším krokem. Některé tvary, které chce po vás hra utvořit jedním papírem, vypadají tak, že by se k nim hodily nůžky a izolepa, ale vězte, že ono to nějak složit jde.

paperama paperama

Pokud si v některých situacích nebudete vědět rady, můžete využít nápovědu, která udělá jeden krok za vás. K dispozici máte celkem 10 nápověd na všech 72 levelů. Pokud však bude potřeba nápověd více, můžete si je zakoupit za reálné peníze, tedy s pomocí mikrotransakcí.

Hra je velmi zábavná a také naučná. Všechny tvary, které vidíte ve hře, si můžete i reálně vyzkoušet. Osobně se mi líbí i náročnost, kdy nejde o žádné lehké tvary a je zde potřeba uvažovat i několik kroků dopředu. Jediným mínusem hry je však pouhých 10 nápověd zdarma. V tomto případě bych ocenil za 3 hvězdy jednu nápovědu zdarma. I tak ale rozhodně hru doporučuji a ne nadarmo je jednou z nejlepších novinek na Google Play.

Paperama – návod pro první levelový balíček Tani (24 úrovní)

Paperama – návod pro druhý levelový balíček Yama (24 úrovní)

Paperama – návod pro třetí levelový balíček Jabara (24 úrovní)

Paperama
Verze1.0.9
Velikost28 MB
2.3.3+


Zdarma

 

Komentáře

oldsoft

z aplikace
3.5.2014 17:50

Neboli je bez pomlčky ;-)

LinS

Tomáš Filip 0

3.5.2014 23:11

oldsoft: děkujeme za upozornění, je tomu samozřejmě tak. Opraveno.

HoncPe

z aplikace
4.5.2014 17:14

Super hra ikdyz tak od 8 kola uz jde do tuheho a obcas to vazne neni sranda a clovek nad tim stravi hodne casu. Rozhodne doporucuji vyzkouset :)

Zed23

Zed23 0

z aplikace
5.5.2014 12:20

Hodně dobrá hra. Opravdu musíte hodně přemýšlet, jak to poskládat.

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

17.5.2014 13:06

To už je na mě moc složité :D

veronika brůnová

veronika brůnová

19.5.2014 21:01

Ahoj, nejde mi udělat ani první kolo u TANI, ani se mi tam neukazují ty procenta na kolik to mám dobře a vůbec mi to nejde, co s tim mám udělat?! Ani když jsem to zkusila nainstalovat po druhé tak to taky nešlo. Co s tím?? Děkuju

Capa

Capa

23.5.2014 2:03

Zkuste se podívat na http://www.paperama.cz :)

RSS (komentáře k článku)