Paperama – Origami, na které nepotřebujete papír (návod)

paperama-320

Origami neboli skládání papíru vyzkoušel nejspíše každý z nás. Od jednoduchých obrazců až po ty složité, pro každého to byla vždy výzva. Ono skládání vyžadovalo mnoho trpělivosti a hromadu papírů, protože se většinou ne vždy povedlo složit to, co jsme chtěli. S hrou Paperama ale tato potřeba odpadá, a tak se můžeme plně soustředit na to, jak co nejlépe složit požadovaný tvar.

Další výhodou je přesný rozměr papíru na začátku každého pokusu, to ale není úplně podstatné. Tato hra se vás bude snažit naučit, jak poskládat z jednoho papíru všemožné tvary. Samozřejmě začnete od jednoduchých, kdy budete tvořit například trojúhelník až po ty nejtěžší, kdy si vyzkoušíme složit různé druhy zvířat.

paperama

Důležitá je také přesnost překládání papíru, protože ve výsledku nám různé odchylky mohou hrát velkou roli a někdy se stane, že se váš tvar nakonec ani nepovede složit do potřebného obrázku. Hra je rozdělena na 3 levelové balíčky po 24 úrovních. V každé úrovni máme za úkol složit nějaký tvar s limitovaným počtem přeložení. Poté, co dosáhnete maximálního počtu přeložení, hra vám spočítá procentuální úspěšnost trefení tvaru. Podle toho, jak jste se trefili do požadovaného čerchovaně označeného obrázku, dostáváte hvězdy. Pro plný počet hvězd, tedy tří, je potřeba trefit se alespoň z 97 %, dvě hvězdy dostanete za 90 % a víc a jednu hvězdu, což je zároveň i minimální limit pro postup do další úrovně, získáte za 80 % trefení obrázku.

paperama

Hra se kompletně ovládá skrze slidy. Papír na jedné straně chytneme a poté stačí přeložit tak, jak chceme. Hra nabízí také možnost vrácení o krok zpět, takže se nemusíme bát nepovedených pokusů a popřípadě ještě vylepšit procentuální úspěšnost. Co se týče obtížnosti, hra je ze začátku velmi jednoduchá, ale to se po pár úrovních rapidně změní a postupně si budete lámat hlavu nad každým vaším krokem. Některé tvary, které chce po vás hra utvořit jedním papírem, vypadají tak, že by se k nim hodily nůžky a izolepa, ale vězte, že ono to nějak složit jde.

paperama

Pokud si v některých situacích nebudete vědět rady, můžete využít nápovědu, která udělá jeden krok za vás. K dispozici máte celkem 10 nápověd na všech 72 levelů. Pokud však bude potřeba nápověd více, můžete si je zakoupit za reálné peníze, tedy s pomocí mikrotransakcí.

Hra je velmi zábavná a také naučná. Všechny tvary, které vidíte ve hře, si můžete i reálně vyzkoušet. Osobně se mi líbí i náročnost, kdy nejde o žádné lehké tvary a je zde potřeba uvažovat i několik kroků dopředu. Jediným mínusem hry je však pouhých 10 nápověd zdarma. V tomto případě bych ocenil za 3 hvězdy jednu nápovědu zdarma. I tak ale rozhodně hru doporučuji a ne nadarmo je jednou z nejlepších novinek na Google Play.

Paperama – návod pro první levelový balíček Tani (24 úrovní)

Paperama All Tani Levels Walkthrough Cheats 1-24

Paperama All Tani Levels Walkthrough Cheats 1-24

Paperama – návod pro druhý levelový balíček Yama (24 úrovní)

Paperama All Yama Levels Solution Walkthrough cheats

Paperama All Yama Levels Solution Walkthrough cheats

Paperama – návod pro třetí levelový balíček Jabara (24 úrovní)

http://youtu.be/oo3Qxmoc6DQ

9rRhzQNwXNRBJq7bGYNyCtLGB3j2KVjaO7m OSE1VwkSMGOnWc0WdOFmwIKWl00dnhA=w300
Paperama
Verze 1.0.9
Velikost 28 MB
2.3.3+

8CT5FWobqBRkoAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)