Panasonic Toughbook FZ-T1 představen: Odolný mobil za téměř 40 tisíc Kč

premiovy odolny telefon panasonic toughbook

Telefony Panasonic Toughbook už se na trhu objevují nějakou chvíli, jedná se většinou o hodně odolná zařízení určená čistě pro práci. Spojuje je jedna věc, nejsou vůbec levné. Stejně tak je tomu i u nově představeného Toughbook FZ-T1, který má parametry levného mobilu, zaplatíte za něj ale více než za Samsung Galaxy S9+.

Panasonic Toughbook FZ-T1 stojí v přepočtu 36 tisíc Kč

Za takhle vysokou cenu byste očekávali v telefonu špičkové parametry s nejnovějším Snapdragonem, 8 GB RAM atd. No u Panasonic Toughbook přijde hodně velké vystřízlivění. Displej tohoto telefonu má 5″ a pouze HD rozlišení. O výkon se stará Snapdragon 210, který doplňuje 2GB RAM a 16 GB úložného prostoru. Fotoaparát má 8 MPx a baterie pak má kapacitu 3 200 mAh, Zatím tedy spíše parametry nižší třídy. Potěší alespoň zvýšená odolnost, kdy splňuje certifikace IP68 a také Mil-STD 810G. Pokud jde o systém, tak běží na Androidu 8.1 Oreo.

panasonic toughbook telefon cena

Z tiskové zprávy jsme mohli vyčíst tři speciální funkce, které se u telefonů téměř nevidí. Nejprve je to integrovaná čtečka čárových kódů, kterou doplňuje i různé příslušenství. Druhou zajímavou funkcí je možnost výměny baterie přímo když je telefon zapnutý. Nemusíte ho tak vypínat, ale hned pokračovat v práci. Třetí věcí, kterou tento telefon má, je COMPASS 2.0, což je zkratka pro speciální zabezpečení, které nabízí přímo Panasonic. V neposlední řadě potěší také prodloužená záruka na 3 roky.

Suma sumárum, po prostudování tiskové zprávy stále moc nechápeme, v čem se ukrývá důvod takhle vysoké ceny. Jestli je to například implementací čtečky čárových kódů, nebo například zabezpečením COMPASS 2.0, není pro nás jasné. Rozhodně se ale jedná o specifické zařízení, které není určeno pro normální využívání, ale spíše pro podniky.

Jak se vám líbí nový odolný telefon společnosti Panasonic?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)