V Google Dokumentech teď můžeme využít označování ostatních uživatelů

označování zmínky uživatelů v Google Dokumentech n

Jak už jste možná zaznamenali, Google celkem radikálně zatřásl se základy pracovního kancelářského prostředí G Suite. Nejenže ho přejmenoval trochu příhodněji na Workspace, ale změnil také podobu ikon jednotlivých nástrojů a dalších prvků. Společně s těmito oznámenými novinkami jsme se ale dočkali v několika případech i změn funkčních. Jednou z nich je možnost označování uživatelů v Google Dokumentech.

Nová funkce funguje přesně tak, jak si teď asi představujete. Do těla dokumentu může editor přes symbol @ označovat další lidi z kontakt listu či členy dané organizace. Výsledkem je prolinkování na konkrétního uživatele, které při najetí myší zobrazuje i kompletní vizitku. Označování uživatelů v Google Dokumentech je nicméně odlišné oproti této funkci třeba na sociálních sítích.

Google Docs
Google Docs

Označeným lidem nepřijde notifikace a zmínka v dokumentu nemá za účel získat jejich pozornost. Google nástroj zamýšlel jako vkládání vizitek pro usnadnění předání kontaktů. Trochu pokročilejší funkci mají zmínky třeba v Gmailu. Od nedávna i v tom mobilním. Google chce označování neboli zmínky používat ve více službách tak, aby byly ještě více propojené.

Kolikrát už byste něco takového využili?

Zdroj: Google blog

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)