Aplikace Gmail konečně přebírá jednu super funkci od webové verze

aplikace-gmail-zavadi-zminky

Zmínky. Oblíbená a současně i nenáviděná funkce na sociálních sítích, ale také velmi praktický pomocník pro hromadnou komunikaci. Krátké vysvětlení pro neznalé: Typicky prostřednictvím symbolu @ máte možnost označit konkrétního uživatele a “vtáhnout” ho do konverzace. Gmail zmínky před nějakou dobou zavedl ve své webové verzi a nyní se jich konečně dočká i mobilní aplikace pro Android. Také na mobilu tak bude možné efektivněji označovat kontakty a seznamovat lidi mezi sebou.

aplikace Gmail zmínky

Zmínky v Gmailu fungují dvojím způsobem. Přes zmíněný zavináč je možné do textu označit konkrétního člověka z vašeho kontakt listu. Příjemce má pak jednoduchou možnost na zmínku kliknout a danému člověku rovnou napsat. To se hodí v případech, kdy chcete seznamovat nebo třeba úkolovat různé uživatele. Speciální funkci má také znak +, jehož použití v textu vyvolá stejnou nabídku s kontakty, ale po výběru je nejen označen, ale také přihozen mezi příjemce. Rozdíl mezi @ a + je tedy v tom, že u první varianty zmíněný uživatel o označení a předání kontaktu neví, pokud není mezi příjemci vědět.

Gmail
Gmail

Funkce Zmínky vyrazila do mobilní aplikace Gmail prvního září a bude zaváděna postupně po dobu patnácti dní. Novinka se zatím týká uživatelů G Suite, tedy “firemních” schránek. Doufejme, že se časem dostane i na majitele osobních.

Ulehčí vám zmínky e-mailovou komunikaci?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)