TOPlist

Oukitel BT80 připomínají nejdražší hodinky Apple, ale stojí zlomek ceny. Navíc vydrží extrémně dlouho

Oukitel BT80
  • Oukitel vydává ultra odolné hodinky s designem podobným Apple Watch Ultra
  • Lze je doručit i do Česka a momentálně nestojí ani dva tisíce
  • Nabízí šílenou výdrž, bytelnou konstrukci a chytré funkce

Čínský výrobce Oukitel se nesoustředí pouze na ultra odolné smartphony. Nyní na trh vysílá hodinky BT80 s mimořádně bytelnou konstrukcí, které svým designem mírně připomínají Apple Watch Ultra 2. Pochopitelně nejde o kopii jedna ku jedné a můžeme zpozorovat hned několik odlišností, zcela zásadním rozdílem však  je, že ve srovnání s nimi stojí naprostý pakatel.

Oukitel BT80 přichází na evropský a americký trh, v oficiálním e-shopu výrobce jsou zalistované s cenou 85,99 eura (lehce přes 2 100 Kč v přepočtu). S doručením do České republiky je lze pořídit také prostřednictvím německého Amazonu, kde se s kupónem v době psaní článku daly pořídit za 66,99 eura (asi 1 700 Kč v přepočtu).

Oukiel BT80

Oukitel BT80 disponují velkým AMOLED displejem s 2,13 palcovou úhlopříčkou a rozlišením 410×502 pixelů. Jejich dalším hlavním lákadlem je baterie o pomalu neuvěřitelné kapacitě 1 000 mAh, díky níž údajně dovedou nabídnout až 100denní výdrž na jedno nabití. Při běžné používání by sice měly vydržet jen necelou třetinu z toho, ale přesto se jedná o úctyhodný výkon.

Oukitel BT80

Součástí výbavy hodinek jsou samozřejmě sportovní režimy, kterých je k dispozici více než stovka (s certifikací 5 ATM hodinky využijí i plavci), a nechybí ani funkce pro měření zdraví. Samozřejmostí je možnost sledování srdečního tepu, dále však nechybí monitorování množství kyslíku v krvi nebo krevního tlaku. Mezi další klíčové vlastnosti se řadí Bluetooth volání či hlasový asistent, jehož údajně pohání umělá inteligence.

Koupili byste si takové hodinky?

Zdroje: Oukitel, Amazon, Notebookcheck

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)