Osobní údaje z OnePlus účtů opět odcizeny. Společnost potvrdila únik adres i telefonních čísel

oneplus unik osobnich udaju

Bezpečnostní tým společnosti OnePlus oznámil, že zákazníkům, kteří si koupili produkty přes oficiální stránku společnosti, můžou být odcizeny osobní údaje z OnePlus účtů. Mezi ukradenými údaji jsou jména, adresy, emaily a telefonní čísla. Uživatelů, kterých se to týká, informuje společnost emailem. Jedinou dobrou zprávou může být to, že se útočníci nedostali k heslům či informacím o platebních kartách.

Osobní údaje z OnePlus stránky mohly skončit v rukách hackerů

OnePlus ihned oznámilo, že zpřísňuje interní bezpečností postupy, aby se tak podobný únik osobních informací neopakoval. Společnost rovněž spolupracuje s blíže nespecifikovaný orgány na vyšetřování tohoto incidentu. Do konce roku plánují spustit program odměn za nalezení chyb. Ten byl oznámen již v září tohoto roku. Na závěr společnost varovala, že postižení zákazníci můžou být terčem phishingových útoků.

unik hesel web sluzby

Nejhorší na této situaci je to, že se u OnePlus opakuje už potřetí. V takových případech se již dá těžko věřit prohlášením o zpřísnění bezpečnostních postupů. V roce 2018 dokázali hackeři dostat na stránky OnePlus škodlivý skript, který zůstal aktivní téměř 2 měsíce. Výsledek byl takový, že více než 40 tisíc uživatelům OnePlus stránek byly odcizeny platební údaje. Dříve tento rok hackeři odcizili emailové adresy uživatelů, kteří se zapojili do soutěže „Shot on OnePlus“.

Věříte OnePlus, že zlepší zabezpečení?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)