Originální klávesnice od Googlu nyní (skoro) pro všechny!

nexusae0_gesture-typing3

Pokud zrovna nevlastníte nějaký přístroj z řady Nexus, nejspíše je váš přístroj vybaven klávesnicí od výrobce nebo jste již sáhli po alternativě na Google Play. Pokud však toužíte po klávesnici z čisté verze nejnovějšího systému Android, máte nyní možnost. Google totiž na Obchod Play umístil svou klávesnici jako samostatnou aplikaci a může ji tedy stahovat každý. Tedy každý – podporovány jsou jen přístroje s verzí systému 4.0 a novější. Navíc jsme zjistili, že některé přístroje z našeho seznamu nejsou dosud podporovány. Údajně je zatím klávesnice určena pouze pro anglicky mluvící země. To by se mělo – jako vždy – postupem času zlepšovat a uvolňovat na stále více a více zařízení i do naší země.

Klávesnice obsahuje veškeré vymoženosti z Androidu 4.2, ze kterých nejvíce zaujme nepochybně čistý design a funkce Psaní gesty, kdy slova zadáváte tahem prstu po displeji.

unnamed (1)

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

zdroj: play.google.comandroidpolice.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)