Oreo aktualizace pro Wear hodinky zrušila podporu Android Pay

oreo aktualizace android wear android pay

Pokud máte Huawei Watch 2 či jiné chytré hodinky s podporou Android Pay, tak byste měli počkat s aktualizací na novou verzi systému. Oreo aktualizace totiž u lidí, kteří nežijí v USA a Velké Británii vypíná podporu pro Android Pay. A to i přesto, že na minulé verzi systému fungoval Android Pay bez problémů.

Oreo aktualizace vypíná podporu pro Android Pay

Kanadský uživatel se ptal na podpoře společnosti Google, jak to bude s podporou Android Pay pro Android Wear, společnost mu odpověděla, že funkce není podporovaná v jiných státech. Problém je ale v tom, že na Nougatu Android Pay fungoval, a to i na našem území.

huawei watch 2 Android pay Android Pay s Huawei Watch 2

Momentálně existuje řešení, kdy se dá platit s Android Pay i na Oreo aktualizaci. Pokud na hodinkách ručně aktivujete Android Pay z Google Play, tak platby budou po krátký čas fungovat. Po chvíli se však služba opět vypne a musíte to znovu opakovat. To rozhodně není ideální řešení a mnohem rychlejší je tak prozatím do vyřešení problému používat placení přes telefon.

Problém se momentálně objevil hlavně u Huawei Watch 2, které jsou hodně rozšířené v Evropě, ale pak také třeba na LG Watch Sport. I v komentářích na webu jsme zaznamenali několik uživatelů, kteří mají podobný problém s Android Pay na svých chytrých hodinkách.

Wear OS by Google Smartwatch (was Android Wear)
Wear OS by Google Smartwatch (was Android Wear)

Máte na svých chytrých hodinkách Android Oreo? Fungují vám platby přes Android Pay?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (3)