Menu

Optika Carl Zeiss se vrací do Nokia telefonů

Zrovna včera jsme psali o možné spolupráci společnosti HMD Global s Xiaomi ohledně nových procesorů. To dnes zastínila úplně jiná dohoda, která rozvíjí staré partnerství. Optika Carl Zeiss se vrací do telefonů Nokia.

Optika Carl Zeiss nemusí znamenat vše

Partnerství bylo oznámeno dnes, nicméně stále se neví, ve kterých telefonech se optika Carl Zeiss objeví jako první. HMD Global představila teprve jen trojici telefonů z nižší střední třídy, ani jeden ale technologii od Carl Zeiss nemá. Dlouho se spekuluje nad vlajkovým modelem Nokia 9, ve kterém už bychom se mohli dočkat této optiky.

Optika Carl Zeiss

Lumia 950 s optikou Carl Zeiss

Otázkou ale také je, jestli to bude v dnešní době tak velká výhoda. V minulosti se pyšnilo technologií Zeiss mnoho modelů Nokia, které byly proslaveny dobrým fotoaparátem. Velkou zásluhu ale na tom má i technologie a software společnosti Nokia. Za novými Nokia telefony již nestojí stejní inženýři, kteří pilovali například technologii PureView.

Hodně těchto lidí odešlo od společnosti Nokia při koupi Microsoftem. Další lidé, kteří měli na starost fotoaparát v řadě Nokia Lumia, dnes většinou pracují pro Apple, jak uvedl server The Verge. HMD Global nyní musí ukázat, že jejich vlajkový model nebude jen průměrný fotící telefon s nálepkou známé společnosti.

Co říkáte na toto partnerství? Dokáže HMD Global navázat na staré telefony Nokia?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Abkraka_a

AlešA 7

7.7.2017 12:01

No když porovnám foto z s7 a nokie 1020 byla 1020 opravdu luxusní detailem ale ta rychlost snimani:(.. pokud tohle vyřeší ok, ale nokii to nezachrání…
Asi jako dnes otevřít tuzex….

Lubasss30

7.7.2017 13:16

Nokia nestačí vyrobit současné modely a už se chystá na další spolupráci :D Komedianti z číny … Za chvíli budou vyrábět i chytré zásuvky a vrchol bude toaletní papír s nápisem Nokia.

RSS (komentáře k článku)