Oppo uvedlo mobily Find X5. Tahákem je noční natáčení videí

Oppo Find X5 představení cena

Čínská společnost Oppo globálně uvedla novou sérii vlajkových chytrých telefonů Find X5. Snaží se navázat na schopnosti starší řady Find X3 a největším lákadlem je tedy vyjma designu hlavně focení a natáčení videí. U klasické a Pro verze tomu má dopomoci například i vybavení od renomované firmy Hasselblad nebo speciálně vyvinutý procesor MariSilicon X. Jeho úkolem je efektivní noční natáčení.

“Výsledkem je čtyřnásobné zlepšení vnímaného rozlišení nočního videa, menší zrnitost a vynikající reprodukce barev, díky čemuž je poprvé na chytrém telefonu se systémem Android možné pořizovat noční video v režimu 4K Ultra Night Video, přičemž každý snímek je stejně čistý jako fotografie,” chlubí se výrobce dvěma nejvybavenějšími telefony, jejichž sestavu zadních fotoaparátů tvoří 50MPx hlavní, 13Mpx telefoto a 50Mpx ultraširoký senzor. Na přední straně se o pořizování fotek a videí stará 32Mpx senzor, který by měla mít také zatím neuvedená Lite varianta Oppo X5.

OPPO Find X5 Series | Launch Event Highlights

OPPO Find X5 Series | Launch Event Highlights

Odlehčená verze má na rozdíl od dražších sourozenců procesor Dimensity 900 5G, frekvenci displeje 90 Hz, o něco menší baterii i nabíjecí výkon (65W) a sestavu fotoaparátů 64Mpx hlavní, 8Mpx ultraširoký a 2Mpx makro. Oproti tomu Oppo Find X5 a Oppo Find X5 Pro mají například 120Hz displeje (verze Pro dokonce LTPO a HDR10+), technologii Hasselblad Color Calibration nebo výkonnější 80W nabíjení. Pro varianta disponuje i IP68 krytím a čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, zatímco klasický model má Snapdargon 888 5G.

Všechny tři nové mobily nabídnou například i Bluetooth 5.2 nebo standard aptX HD, přičemž dva dražší varianty mají stereo reproduktory a Lite verze jeden, ale v kombinaci s jack konektorem. V celé trojici běží ColorOS 12.1 postavený na Androidu 12. Evropské ceny by měly být následující: Oppo Find X5 za 1 000 € (cca 24 500 Kč), vybavenější Find X5 Pro za 1 300 € (zhruba 32 000 Kč) a u jediné Lite varianty se cena ještě neví.

Co říkáte na výbavu a ceny nových Oppo Find X5?

Zdroj: Oppo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)