Oppo představilo extrémně zaoblený displej. Po stranách nejsou ani tlačítka

extremne zaobleny displej

Čínská společnost Oppo patří společně se sesterskou firmou Vivo k největším inovátorům v posledních letech na poli mobilních technologií. Nyní to opět dokazují. Představen byl extrémně zaoblený displej pro telefon. Technologie se nazývá Waterfall Screen. První telefon s touto technologií má jít do prodeje příští rok.

Oppo má extrémně zaoblený displej, ještě více než Samsung

Pokud se řekne zaoblený displej, většina si pravděpodobně vybaví Samsung telefony. Korejská společnost již dlouhé roky u svých telefonů využívá zaoblení. Nejdříve pouze u řady Edge, v posledních letech už ale u všech prémiových telefonů. Zajímavé je ale, že největší zaoblení jsme mohli vidět v roce 2015 u Galaxy Note Edge. Od té doby se postupně zaoblení zmenšuje a není tak výrazné.

OPPO FULL SCREEN 2.0 (FIND X2 / FIND Y) PROTOTYPE SHOWN OFFICIALLY

OPPO FULL SCREEN 2.0 (FIND X2 / FIND Y) PROTOTYPE SHOWN OFFICIALLY

Čínské Oppo je ale odlišného názoru. A to představením zaoblení displeje, které má 88 stupňů. Výsledkem má být téměř kompletní zakrytí přední strany displejem. Po stranách prezentovaného telefonu nejsou ani tlačítka, kvůli displeji na ně není místo. Poprvé tuto technologii uvidíme v další generace Oppo Find.

V tuto chvíli společnost prozatím neprozradila, jestli se zaoblením chystají i nějaké speciální funkce anebo se jedná pouze o designový prvek.

Jak se vám líbí tohle zaoblení displeje u Oppo?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)