Oppo Ace 2 oficiálně: Snapdragon 865, ultrarychlé nabíjení i skvělá cena

oppo ace 2

Po dlouhých měsících úniků a spekulací se stává telefon Oppo Ace 2 konečně oficiálním. Jedná se o nástupce telefonu Reno Ace, který přináší spoustu novinek a lepší výkon. Navíc potěší zatím pouze čínské zákazníky poměrně zajímavou cenou. Co tedy od telefonu očekávat?

Přední stranu Oppo Ace 2 pokrývá 6,5″ OLED displej s Full HD + rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. V levém horním rohu se nachází průstřel, ve kterém nalezneme 16 megapixelovou selfie kamerku. Na zadní straně je pak k vidění kruhovitý fotoaparát, kde se ukrývají hned čtyři senzory. Hlavní snímač disponuje rozlišením 48 megapixelů. Sekundují mu 8 megapixelový ultraširokohúlý senzor a dva 2 megapixelové hloubkové snímače. Ty mají zajistit fantastické portrétní fotografie.

Pod kapotou tiká čipset Qualcomm Snapdragon 865, kterému sekunduje buď 8 nebo 12 GB RAM, v závislosti na vybraném úložišti (128 a 256 GB). 4 000 mAh baterie podporuje ultrarychlé 65W nabíjení SuperVOOC 2.0. Představena byla také bezdrátová nabíječka AirVOOC o výkonu 40W. Oppo tvrdí, že telefon dobije za 56 minut, což je velmi dobré číslo.

Můžeme počítat také s nejnovějším Androidem 10 s nadstavbou ColorOS 7.1. Mezi další funkce, které stojí za zmínku patří Wi-Fi 6, NFC či reverzní 10W nabíjení. A cena? Za variantu s 8 GB RAM a 128 GB úložištěm zaplatíme asi 14 000 korun bez daně. Za větší 256 GB verzi pak asi 15 500 korun bez daně a pokud bychom chtěli 12 GB RAM a 256 GB, vyjde nás pak telefon přibližně na 16 100 korun. To je za tak nabitý telefon poměrně zajímavá částka. O globální verzi zatím bohužel nepadla řeč.

Co říkáte na Oppo Ace 2?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)