Oppo A53 oficiálně: nízká cena, 90 Hz displej i tři fotoaparáty

telefon oppo

Společnost Oppo před pár dny oficiálně představila model A53. Ten bylo možné si minulý týden předobjednat v Indii a nyní jsou konečně známy jeho kompletní specifikace. Nabídne například čipset Snapdragon 460, 90 Hz ale i nízkou cenu. Pojďme si jej tedy představit.

Oppo A53 oficiálně

Přední stranu telefonu pokrývá 6,5″ displej s HD + rozlišením a 90 Hz odezvou. Jedná se vůbec o první telefon, který má takto nízké rozlišení a vysokou obnovovací frekvenci. Je otázkou, zda se to stane u výrobců trendem jelikož stále více zákazníků si vyšší obnovovací frekvenci žádá. Nalezneme zde také průstřel v levém horním rohu, kde se nachází 16 megapixelová selfie kamerka.

Na zadní straně pak nalezneme kromě čtečky otisků prstů tři fotoaparáty. Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 megapixelů, přičemž mu sekundují dva 2 megapixelové senzory – jeden makro a druhý hloubkový. O výdrž se má starat 5 000 mAh baterie, kterou lze dobít skrž až 18 W nabíjení. Systémem je pak Android 10 s nadstavbou ColorOS 7.2. Za základní variantu se 4 GB RAM a 64 GB pamětí zaplatíme 12 999 INR, tedy asi 3 900 korun bez daně.

Co říkáte na poměr cena/výkon u tohoto modelu?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)