TOPlist

Dopřejte si detox. Jak funguje Zen Mode u OnePlus telefonů?

oneplus 7 pro zen mode

Telefon OnePlus 7 Pro přinesl spoustu pro společnost premiérových funkcí. Je to například první telefon v portfóliu této značky, který disponuje zakřiveným 90 Hz displejem, vysouvací selfie kamerku nebo úložiště typu UFS 3.0. Kromě těch nejlepších možných komponent přidal OnePlus do své nadstavby Oxygen OS také několik doplňků, včetně Zen Mode.

Zen Mode je speciální nástroj, který zamkne hlavní funkce telefonu na 20 minut. Jde o detoxikační řešení, které pomáhá uživatelům odpoutat se od digitálního světa, na chvilku se zastavit a vnímat svět kolem sebe. To, jak celý projekt vznikal a dostal se od konceptu až k nynější podobě se nyní společnost rozpovídala.

Výchozím bodem týmu OnePlus byl fakt, že technologie vyžadují přílišnou a neustálou pozornost jejich uživatelů. Tým experimentoval s různými nápady a přiznal, že jde o globální a celkem závažný problém. Vývojáři zároveň pečlivě četli fóra a brali si zpětnou vazbu lidí skutečně k srdci.

oneplus 7 pro zen mode

„Jsme toho názoru, že technologie mají sloužit nám, ne aby to bylo naopak. Jakmile jsme o tomto tématu začali přemýšlet, prozkoumali jsme, jak lidé svá zařízení používají a z čeho mají největší obavy. A nechtěli jsme pro to dělat jen další funkci, chceme řešit skutečné problémy lidí v reálném životě“ rozpovídal se jeden z vývojářů OnePlus. Cílem je primárně dát možnost zákazníkovi kontrolu nad svým zařízením. Ne vždy totiž chceme být rušeni notifikacemi či hovory.

Je Zen Mode zbytečností nebo dokážete pomoci?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)