TOPlist

OnePlus Nord N10 5G oficiálně: 90 Hz panel, podpora 5G a solidní výkon pod 10 tisíc

levné oneplus

Společnost OnePlus oficiálně představila svůj nový telefon Nord N10 5G. Jedná se o minimálně vzhledově velmi podobný model, jako původní Nord. Telefon nabídne 90 Hz displej, kvalitní fotoaparát, dostatečný výkon a ještě nižší cenu. Pojďme se na něj tedy podívat.

OnePlus Nord N10 5G oficiálně

Nové OnePlus Nord N10 5G disponuje 6,49″ IPS LCD panel s Full HD+ rozlišením. Tento typ panelu přitom společnost použila poprvé od roku 2015, kdy byl použit v OnePlus 2. Jak jsme již zmínili, displej má 90 Hz obnovovací frekvenci a ochranné sklo Gorilla Glass 3. Čtečka otisků prstů je pak logicky na zádech telefonu. Kromě ní zde nalezneme modul čtyř fotoaparátů. Ten hlavní disponuje rozlišením 64 megapixelů, dále se zde nachází 8 megapixelový ultraširokoúhlý senzor a dva další moduly – jeden makro a druhý hloubkový. Co se týče videa, hlavní snímač zvládne natáčet až 4K při 30 fps, nebo Full HD při 60 fps.

Pojďme se ale vrátit ještě na chvíli dopředu. Na původním OnePlus Nord se nachází dvojitý selfie fotoaparát s rozlišením 32 megapixelů, přičemž zde se nachází pouze jeden a má rozlišení 16 megapixelů. Výhodou je, že zbyde více místa pro samotný displej, nevýhodou pak kvalita fotografií. Jsme ale přesvědčeni, že pro základní účely poslouží více než dobře. Pod kapotou nám tiká čipset Snapdragon 690 s 6 GB RAM, který sice nedosahuje výkonu Snapdragonu 765G, ovšem stále se jedná o slušný čipset.

O výdrž baterie se pak stará 4 300 mAh akumulátor a nechybí třeba ani audio jack. Za telefon zaplatíme 350 EUR ve verzi s 6 GB RAM a 128 GB úložištěm, což je asi 9 500 korun.

Co říkáte na nové OnePlus?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)