U OnePlus s bezdrátovým nabíjením nepočítejte. Důvod vás pobaví

bezdrátovým nabíjením oneplus telefony

Bezdrátové nabíjení v telefonech je poslední dva roky na vzestupu, začínají jej implementovat i čínské společnosti jako Huawei nebo Xiaomi. Jsou ale některé společnosti, které s bezdrátovým nabíjením nepočítájí. OnePlus patří mezi ně. Šéf společnosti OnePlus to na veletrhu MWC 2019 odůvodnil hodně úsměvně.

OnePlus telefony nebudou mít bezdrátové nabíjení, protože drátové nabíjení je rychlejší

Ano, to je důvod toho, proč OnePlus nepřemýšlí nad bezdrátovým Qi nabíjením. Je to sice pravdivé tvrzení, ale zároveň úplně mimo, protože hlavní výhoda bezdrátového nabíjení je v pohodlnosti a ne rychlosti.

Android pro začátečníky – qi nabíječka

Bezdrátové nabíjení se v telefonech objevuje od roku 2012, v dalších letech přišel nicméně útlum, protože výrobci se soustředili na kovové telefony, se kterými bezdrátové nabíjení nefunguje. Nyní s telefony, které mají záda z tvrzeného skla už to však problém není. Proto se i postupně bezdrátové nabíjení objevuje ve stále větším množství telefonů. Dokonce už se dostává i na rychlé 15W bezdrátové nabíjení.

oneplus 6t mclaren edition

I to ale nestačí šéfovi OnePlus. Pete Lau řekl v rozhovoru s CNET, že bezdrátové nabíjení nechystají. Odůvodnil to tím, že mají 30W drátové nabíjení. Podobně rychlé nabíjení má i konkurence, ale zároveň nabízí Qi nabíjení. Údajně někdy v budoucnu bychom mohli vidět bezdrátové nabíjení i od OnePlus. Musí ale nabízet rychlé nabíjení a nesmí zahřívat telefon.

Chtěli byste OnePlus telefon s bezdrátovým nabíjením, nebo je to pro bás zbytečná funkce?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)