TOPlist

OnePlus 7 nesplňuje IP certifikaci. Společnost to oznámila hozením telefonu do vody

oneplus 7 pro design vodeodolnost

OnePlus dlouhé roky odmítá voděodolnost u svých telefonů. A to i když jejich cena pomalu ale jistě roste. Nyní společnost vydala nové video, ve kterém hodí chystaný OnePlus 7 do kbelíku s vodou. To je hodně podivné vzhledem k tomu, že ani tento telefon nebude splňovat IP certifikaci. Výsledkem je tak podivná reklama, podle které si uživatelé můžou myslet, že telefon bude voděodolný.

IP certifikaci u OnePlus 7 nečekejte. Společnost radši investovala do kbelíku

Celé tohle podivné video směřuje k tomu, že pokud by OnePlus 7 telefony měly mít opravdovou IP certifikaci, tak by se cena každého modelu musela zvýšit o 30 dolarů, což je cca 830 Kč. OnePlus chce reklamou prokázat, že telefon k voděodolnosti nepotřebuje IP certifikaci a v jejich testovacích podmínkách telefon přežije pád do vody.

OnePlus 7 Series – We just bought a bucket.

OnePlus 7 Series - We just bought a bucket.

To by se i dalo pochopit. Jenže ještě v tom samém videu je upozornění, že záruka telefonu se nevztahuje na vniknutí vody a zároveň že OnePlus nic negarantuje ohledně voděodolnosti. Nicméně v „optimálních podmínkách“ pád do vody má telefon přežít.

V následném článku společnost vysvětlila, že ani výrobci, kteří mají telefony s IP certifikací, nemají většinou záruku na to, když to telefonu vnikne voda. To je sice pravda, jenže telefon, který splňuje IP certifikaci, byl testován v těchto podmínkách a víte tak, že například bez problémů můžete mít telefon při silném dešti, ve sprše apod. U OnePlus se můžete spoléhat na jedno video s pádem telefonu do kbelíku.

Chybí vám u OnePlus telefonů IP certifikace?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)