Potvrzeno! OnePlus 2 bude pohánět upravený Snapdragon 810

oneplus 2 titul

Vzpomínáte si ještě na představení první generace “flagship killera” OnePlus One? Zatímco ostatní výrobci se snaží jednotlivé specifikace svých nadcházejících modelů do poslední chvíle tajit před světem a maximálně jednou za čas vydají nějaký promo obrázek plný náznaků, ale žádných potvrzených informací, OnePlus na to šlo poněkud jinak. Svůj model odhalovalo po částech a postupně tak prozradilo prakticky veškeré hardwarové parametry svého vůbec prvního chytrého telefonu. A jak se  zdá, na tento způsob vsadí výrobce i při představování smartphonu OnePlus 2. Nejdřív na řadu přišel sice jen v podstatě nicneříkající obrázek siluety novinky, nyní však Pete Lau, CEO společnosti, na oficiálním fóru OnePlus prozradil, že výkon bude jejich nové vlajkové lodi dodávat Qualcomm Snapdragon 810.

OnePlus 2

A aby toho málo, prozradil také, že se má jednat o Snapdragon 810 v2.1, což je dle jeho slov vylepšená verze tohoto chipsetu, na které s Qualcommem spolupracovali také technici OnePlus, aby se ujistili, že se tento chipset nebude uvnitř OnePlus 2 přehřívat. Tomu má napomoci také použití teplovodivého gelu a grafitu pro lepší odvod a rozptýlení tepla vydávaného tímto výkonným osmijádrovým chipsetem.

Smartphone OnePlus 2 poběží na OxygenOS, který po řadě neshod nahradil u OnePlus One použitý CyanogenMod 11s. Zatím však není známo, na jaké verzi Androidu OxygenOS poběží, zda se bude jednat o verzi postavenou na Androidu 5.0.2, která již byla uvolněna pro loňský OnePlus One, či se OnePlus vytáhne s prozatím nejnovějším Androidem 5.1.

Co na použití Snapdragonu 810 v novém OnePlus 2 říkáte? Věříte slovům tvůrců, že vyřešili přehřívání?

 

Zdroj: forums.oneplus.net

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)