Menu

Odhalování OnePlus 2 pokračuje: novinka nabídne čtečku otisků prstů

Očekávaný nástupce populárního “flagship killera” z Číny byl zase o další kousek poodhalen. OnePlus 2 nabídne kromě výkonného chipsetu Snapdragon 810 a USB-C také pokročilou čtečku otisků prstů. Nutno podotknout, že byť již čtečka otisků prstů není nijak zvlášť neobvyklá součást smartphonů, příliš se o ní ve spojitosti s OnePlus 2 nemluvilo a indície v podobě údajných uniklých snímků novinky naznačovaly, že jí telefon vybaven nebude. Vše je tedy nakonec jinak, a co víc, nebylo by to OnePlus, aby se nepochlubilo, že jeho řešení je lepší než řešení, která používá konkurence.

oneplus 2

Dle vyjádření Petea Lau, který aktuálně zastává pozici CEO společnosti, na oficiálním fóru OnePlus se tak nemusíme bát, že by v telefonu byla použita některá ze čteček otisků využívající zastaralou technologii, s jakými se můžeme, zvlášť v případě chytrých telefonů pocházejících z Číny, setkat poměrně často. Naopak by měla být čtečka obsažená ve OnePlus 2 jedna z nejpokročilejších, s jakými se vůbec můžeme setkat a svými bleskurychlými reakcemi by měla překonat dokonce i TouchID od amerického giganta Apple. Krom toho nabídne OnePlus 2 možnost uložit až 5 sad otisků prstů.

Smartphone OnePlus 2 bude představen již 27. července “ve virtuální realitě” a tuto událost tak budeme moci sledovat například s nasazenými brýlemi Google CardBoard.

Jak se stavíte ke čtečkám otisků prstů ve smartphonech? Jsou podle vás užitečné či zbytečné?

Zdroj: forums.oneplus.net.

 

Komentáře

Martin P.

Martin P.

30.6.2015 8:34

Dát flagship killerado uvozovak myslím je příhodné , protože oznamování flagshiperů je jen menší, nebo větší komedie.

Lukáš

Lukáš

30.6.2015 8:43

To nebude zabiják vlajkových lodí. Ano Oneplus One nebylo.

Libor Foltýnek

30.6.2015 8:59

Jasně , že nebude. Zvláště pokud jich vyrobí celkem tolik, kolik Samsung prodá za jedno odpoledne a ještě to bude na pozvánky ;)

Martin P.

Martin P.

30.6.2015 9:14

To Libor Foltýnek : Objem výroby ale nebude příčina ale důsledek.

TedT

TedT 0

30.6.2015 9:29

Supééér, zlý jazykové zase vylézají ze svých úkrytů, aby znásilňovali jakékoliv snahy jiných značek, které podle nich nejsou brand a cool, snahu prosadit se na celosvětovém trhu. Zatleskejte si a svoje netolerantní komentáře si schovejte do kapes stejně jako svojí sebeúctu. Mimochodem postavit telefon, který se i po takové době od uvedení na trh drží v předních liniích je zázrak a za cenovku nepřesahující 10k je to stále pěkný kus. Na rozdíl od nejmenovaných značek, které až v poslední době dotáhly svoje kusy předraženého šrotu k “dokonalosti”, tak OnePlus si svoje charisma drží a stále se snaží poskytnout maximální výbavu za přijatelnou cenu. Třeba takový Samsr*č svůj nejlepší telefon sice osadil brutální výbavou, ale spíš je brutálnější cena toho telefonu, se kterou se Samsung opravdu nemazal. Cena není důkaz kvality a ani stylu, je to ukázka, jak si výrobci dokážou z konzumní společnosti vytírat pr*el.

Jan Novotny

Jan Novotny

z aplikace
30.6.2015 9:43

Koupim si dva Samsung S6 Edge. Stoji jen 30 tisic. Cinu nekupuji je levna. Nevim co s penezi a rad j utracim. Podminkou nakupu je u me jen to, aby to bylo nejdrazsi. Kdyz se mi to nelibi, tak to vyhodim do smeti.

Patrik N

z aplikace
30.6.2015 9:47

@Jan Novotny: Tak mi nějaké pošli ;-)

pablos

pablos

z aplikace
30.6.2015 10:58

Jan Novotny: Jako ironie dobrý, ale stejně bych doporučil už to nehulit, pak máš tyhle stavy…

Martin P.

Martin P.

30.6.2015 11:07

To TedT : Anó za neúspěch „jiných značek“ mohou pouze zly jazykové ! Například One+One vůbec nemělo problém s ROM , reklama byla v každém vydání Blesku a byl k dostání v každém elektru

.Upřímně jak mě tyhle snahy o obhajobu nějakých telefonů již unavují tak tohle mě docela pobavilo.

Gwaihir

z aplikace
30.6.2015 11:35

Čtečka otisků prstů je fajn. Rozhodně zlepší bezpečnost telefonu.

TedT

TedT 0

30.6.2015 11:46

Martin P.:
Asi si nedokážete představit, co takový zlý jazyk s neobjektivně zaměřeným názorem dokáže nadělat paseky pokud se mu svěří úkol, jako je například recenze, která je vyvěšena například na stránkách mezinárodního magazínu. 1+1 nemá problémy a když ano, tak za to může výrobní vada a pro vaši informaci, těch mají ostatní výrobci také poměrně hodně!
Nebyl k dostání v každém elektru asi proto, protože to nebyla firma vlastnící obrovské továrny na výrobu, ale skupina mladých lidí s určitým snem a cílem. Jen by mě zajímalo, co jste dokázal za váš život vy, i když dovolím si zmínit, že nic moc velkého to nebude, když musíte kritizovat práci ostatních a přitom byste se na nic podobného nezmohl.

Zdeněk

Zdeněk

30.6.2015 12:09

Opravdu se tady člověk pobaví. Budu něco odsuzovat kvůli tomu, že to nemají v každém elektru? Ty jo, u nás ve městě neprodává ani Porsche ani Ferrari, to budou asi pěkný šunky! Někdo stojí fronty na iPhony, i když mi to přijde zvláštní, respektuji to. Pokud nejsem schopen sehnat si pozvánku a objednat si telefon v Číně, ok, ale proč se pak ještě ztrapňuju a chlubím se, že mám skvělej Samsung, kterej je 2x dražší a 2x horší? Výmluvy typu, že Samsung cpe prachy do vývoje jsou taky směšný, zajímalo by mě, jestli do vývoje dá aspoň půlku co do reklamy. Ale abych to shrnul. Člověk, kterej nadává na telefon, který nedržel v ruce, je b*b. Dal bych to tu jako povinnost, kritika jakéhokoliv výrobku musí být podmíněna jeho vlastnictvím. Jo, a OPO je skvělej telefon.

Jenda

Jenda

z aplikace
30.6.2015 12:56

Islamisti by se zasmáli, kdyby viděli, jak degenerované obyvatele nosí tato země. Tady budou mít lehkou práci. Lidi líní, střílet neumí, jen si cpou žaludky a šmrdlaj mobily a hádají se, čí nesmysl je lepší. Je to k pláči.

Martin P.

Martin P.

30.6.2015 13:42

TedT odběratel dnes v 11:46
Tak přesně stejný scénář, agitace se nese …je to morálně lepší… Protože si pořizujete nástroj \ přístroj, vám můze byt v první řade ukradený výrobce. První straně v řadě jestli splňuje dané funkce hardware\software požadavky.
Pokud si to kupujete jako jen pro značku, je to jen povrchní projev hipsterství. Druhá věc je přiznat že na to nemám prachy, ale na to má málo kdo koule. Ano „nemám na“ (nestojí mi za ty prachy) iP6/64GB tak mám jen Nexus 5/32GB . Ale z princi proto nebudu říkat, že N5 je lepší
Pokud vezmu One. Je mě ukradené, jak do toho výrobce je zapálený fanda. Kolik má peněz nebo jak velkou má továrnu, atd… chci telefon který má nějaké vlastnosti. Oni ho nemají, tak du dál.

Zdeněk dnes v 12:09
Ano budu ho odsuzovat, protože pokud nebude v „každém elektru“ tak to znamená, že nebude nabídka a obyčejní lidé se poohlídnou jinde. One není žádné Ferrari světa smartphonu. To není ani ten příšerný Samsung.
Meizu nebo OnePlus a jiní nejsou „musshave“ a „My zlí jazykové“ za to nemůžeme stejně jako ten co řekne …císař je nahý… Úspěch OnePlusOne padá zase jen na Oneplus.

Ano OnePlusOne je dobrý telefon ale to na výhru nad flagshipy nestačí.

Jenda z aplikace dnes v 12:56 : Dal bych vám ban za politické trollení . Politika sem nepatří !

Pospa

Pospa

30.6.2015 17:41

Pane Libore Foltýnku, když nevíte nic o marketingu této značky a důvodu pozvánek, tak prosím nic neříkejte…

lukhash

lukhash

30.6.2015 19:26

A co plná podpora LTE, ta už konečně bude, nebo to je čistě číňan a pro nás ochuzený přístroj? Možná by přišel v úvahu i první Oneplus, ale dát tak velké peníze za nedostatečnou konektivitu je čirá hloupost.

DaChadt

DaChadt

z aplikace
1.7.2015 8:42

lukash, co takhle si přečíst předchozí článek o Oneplus 2 a neplácat tady hovadinky…

Jenda

Jenda

1.7.2015 11:53

Marine P: Klidně me zabanujte, ale fakta tím nezměníte.

Matěj

Matěj

1.7.2015 20:14

Ještě voděodolnost, a bude to vražedný stroj !

Matěj

Matěj

1.7.2015 20:45

Lidé co tu mluví v neprospěch Oneplus mi jsou celkem k smíchu.
Připadá mi to jako jako dítě z bohaté rodiny, kterému rodiče koupily kolo.
Soused tohoto dítěte dostal k Vánocům také kolo. Asi tak o polovinu levnější.
Přesto bylo kolo moc pěkné a lepší. Dítě od zbohatlíků je samozřejmě vzteky bez sebe.
Nakonec si ani nechce přiznat, že nějaké levné kolo může být lepší než jeho, za které rodiče zaplatili tučnou částku.
A tak při rozporu nemůže vynachválit “kvalitu” svého kola. Ostatní tedy dají na drahé drahé kolo, protože dává smysl, že drahé je lepší.
V dnešní době však “drahé je lepší” už neplatí.
Ale spory fungují stejně. Lidé si kupují drahé telefony s domněním, že si kupují vysoce kvalitní smartphone.
Částka však není u Samsungu (a hlavně Applu) vůbec adekvátní ke kvalitě.
Majitelé drahých mobilů nenávistí ke značkám, které nabízí stejnou kvalitu (ne-li vyšší) za mnohem nižší cenu, neodstoupí od svého tvrdohlavého názoru. “Náš mobil je prostě nejlepší, protože stál pětadvacet tisíc!”
Ostatní samozřejmě dají na toho bohatšího, a jako ovce si kupují předražené značky, jen proto, že někdo řekl, že je tato značka nejlepší. Nehledě na to, že vysokou cenou známé značky Samsung a Apple, a jejich design zamrzl už u druhé generace dotykových mobilů. Reklamou obelhaní lidé, si kupují tedy drahé mobily, a kvalitní mobily, se dostávají do pozadí. Značka Oneplus ale dokázala něco, co se zatím žádné jiné značce nepovedlo. Svým prvním modelem se dostala mezi 10 nejlepších značek na světovém žebříčku.
Ovečky ale stejně půjdou za pasáčkem který tvrdí, že má krásnou zelenou trávu.

Dominik Fryč

Dominik Fryč

1.7.2015 23:05

Naprosto souhlasím s Matějem i jako majitel Nexusu 5. Dokonale vystihuje situaci běžných, bohužel i některých pokročilých uživatelů k výběru mobilů.

Martin P.

Martin P.

2.7.2015 9:17

Taky musím dát částečně Matějovi za pravdu, ale né v přirovnání k darovanému kolu.

– né všichni jsme děti, dospělost je myslím v průměru dál než 18let … Smartphony jsme si často koupily dle svého svobodného výběru. A kupodivu One si ze svobodné vůle vybrat nemusíme.

– OnePlus nemusí být lepší, rozhodně je jiný. Např 5,5 plácačka, problémy s ROM, děsných 160g přesto bez bezdrátového nabíjení atd..

– Zajímalo by mě v jakém top10 ten OnePlus. V Top10 prodejích v Číně vedl třeba Xiaomi jako jediná „alternativní“ značka.

– OnePlusOne nestojí polovinu (50%), nestojí ani 75% ale spíš od 80% k 100% normálních značek.
Např. Nexus5 stál v ČR ke konci produkce měně než OnePlusOne. V normálním obchodním řetězci, s normální zárukou, né na pořadník. A možností ho dát do servisu nebo reklamovat v xx obchodech po celé ČR. To samé třeba platí o LG G3.

-lidé nekupují drahé telefony, naopak lidé kupují nejvíc levné telefony. Ale tahle většina, která tvoří trh, se na odborných webech neprojevuje. Např. velký úspěch levných Nokií, Moto E, RedMi 1S a horší.

-pravda cena a kvalita nejde přímo ruku v ruce. Viz příšernosti, které převádí dnes a denně Samsung nebo MS ( Lumia nominace za software)

-soudit kvalitu iPhone je sporné když jiný telefon s iOS se nevyrábí

Pokud bych se měl snažit co nejvíc objektivně popsat motivaci proti „alternativním značkám“ Tak je to, že dovoz prodej těchhle zařízeni ve velké míře podporuje tvz šedou ekonomiku.
Tedy od daňových a celních podvodů počínaje, konce vyhýbání dodržování práv spotřebitelů i ve formě vynechávání překladu manuálu a schválení technické způsobilosti u „ ex. radiokomunikací“.

pipo406

pipo406

2.7.2015 10:04

Dlho rokov som používal nexus zariadenia 4, 5…
Nexus 5 bol naozaj podarený telefón a postačoval na každodennú prácu no časom to chcelo zmenu šiel som s malou dušičkou do 1+1 a dodnes to nelutujem :) Telefón je zase o znatelny kus rychlejší, robí skvele foto / video (s porovnaním s N5) Farby display-a su tiež krásne a nebadať nanom žiadne zažltnutie… Hovor je oproti N5 už o level vyššie hlasitosť druhej strany taktiež aj druhá strana mna počuje v omnoho lepšej kvalite a hlasitosti za čomu vdačím pravdepodobne viacerim mikrofonom. Výdrž je skvelá aj pri náročnejších úlohách hravo zvláda 6 hodín SOT. Naviac s nexusom si môže podať ruky v tom že ma skvelú podporu na XDA :) Toť moje pocity z Oneplus :)

Matěj

Matěj

2.7.2015 16:18

A toto přesně tvrdí lidé, co jsou přesvědčení dokonalostí svých předražených značek.

Martin P.

Martin P.

3.7.2015 8:28

Matěj to zajisté rozepíše, protože pokud to bylo třeba na mně. Tak cena výrobku na kterou sem narážel v jednom z bodů není přesvědčení ale fakt. Tedy něco co jde spočítat\změřit \zvážit. dost těžko je subjektivní názor fanouška nějaké značky.

Matěj

Matěj

3.7.2015 18:48

Problém je právě v tom, že vidíte chyby jenom v těchto levnějších mobilech, ale chyby mobilů na druhé straně.
Například váha, kterou jste již uvedl mi nepříjde jako nějaké výrazné mínus, na který bych bral zřetel při výběru smatphonu. Co se týče top 10 značek, tak možná máte pravdu, že firma oneplus, jako celek tam asi nepatří, ale konkrétním mobilu “One” se různě na internetu dočtete jako jedním z nejlepších modelů vůbec. Co se týče Xaomi, tak tato firma se řadí, jako třetí největší výrobce smartphonů dnešní doby, a jako druhá “nejchytřejsí” společnost.
Což je čistým důkazem, že firma, která má kvalitně vyrobené telefony za nízkou cenu ve finále boduje nad telefony drahých “proslulých” značek.

RSS (komentáře k článku)