Okamžité platby mezi bankami během vteřin: V Česku se spouští oblíbená funkce

okamzite platby mezi bankami ceska republika

Do Česka se dostává jedna oblíbená funkce ze zahraničí. Přesněji jde o okamžité platby mezi bankami. A to během několika vteřin. Přitom je úplně jedno, kdy platbu posíláte, jestli o půlnoci nebo o víkendu. Vždy dojde do několika vteřin. Jako první podporují Air Bank a Česká spořitelna. Během roku 2019 ale uvidíme další banky.

Okamžité platby prozatím můžou používat v Air Bank a České spořitelně

První byla Česká spořitelna, která okamžité platby spustila v listopadu roku 2018. Nicméně uživatelé banky si ji moc neužili, protože k tomu, aby fungovala, ji musí podporovat i druhá banka, na kterou se peníze posílají. Od 1. února se to konečně mění a díky Air Bank si tak Češi můžou poprvé vyzkoušet okamžité platby. Brzy se očekává podpora dalších bank jako je fio, mbank apod.

okamzite platby mezi bankami airbank

Přímo AirBank to má ošetřené tak, že když zadáte číslo účtu u České spořitelny, nabídne se vám možnost poslat peníze okamžitě. Pokud máte Velký tarif, tak je okamžitá platba zdarma, pokud máte Malý tarif, stojí 1 Kč. Nová funkce prozatím funguje pouze v internetovém bankovnictví. Brzy ale bude fungovat i v mobilní aplikaci My Air.

Česká spořitelna nejprve nabízela okamžité platby s poplatkem 125 Kč. Vysoká cena byla odůvodněna tím, že jde o testovací funkci. Od 22. února se výrazně zlevní, respektive okamžité platby budou k dispozici za stejnou cenu jako standardní platby.

„Jednorázové okamžité platby v internetovém a mobilním bankovnictví George nyní může jednoduše zadávat více než 1,5 milionu klientů České spořitelny. Klíčovou výhodou okamžitých plateb je rychlé připsání částky na účet v jiné tuzemské bance v řádu několika vteřin. Podmínkou nicméně je, aby tyto banky okamžité platby podporovaly,“ říká Silvia Mazánová, která vede tým odpovědný za platební systémy v České spořitelně.

My Air
My Air

Těšíte se na okamžité platby mezi bankami?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)