Ohebný telefon od Sony má mít rolovatelný displej, 10x zoom i podporu 5G

rolovatelny displej human media lab

Na trhu je momentálně k dispozici pouze jeden ohebný telefon. A to od čínské společnosti Royole. Již brzy by na trh měly dorazit žhavé novinky od Samsungu a Huawei. Relativně blízko představení je i Xiaomi. Další společností, o které se v poslední době mluví více v souvislosti s ohebnými telefony, je Sony. Nyní se objevily nové spekulace, Sony má údajně chystat telefon, který má rolovatelný displej.

Rolovatelný displej byl představen před lety. Sony jej plánuje využít v telefonu

Nově vznikající trh s ohebnými telefony má jednu velkou výhodu. Výrobci musí experimentovat s tím, aby našli ideální tvar a formu ohebného telefonu. Díky tomu jsou prozatím všechny představené telefony hodně odlišné a vypadá to, že i v budoucnosti to bude pokračovat. Sony má pracovat na telefonu s rolovatelným displejem.

Samsung Display rollable OLED prototype

Samsung Display rollable OLED prototype

K dispozici už je prototyp, který používá ohebný displej od LG, dokonce má periskop, díky kterému podporuje až 10x zoom. Prozatím běží na čipsetu Snapdragon 7250, očekává se, ale že v případném finálním produktu bude Snapdragon 855, včetně 5G modemu. Trochu podivná je kapacita baterie 3 220 mAh, to je v dnešní době málo i na klasický telefon.

Nejzajímavější je ale fakt ohledně rolovatelného displeje. Tato technologie již byla představena před mnoha lety. Na videu výše můžete vidět prototyp od Samsungu. Díky této technologii by tak ohebný telefon Sony mohl vypadat úplně jinak, než na co jsme doposud zvyklí. Na obrázku v úvodu je funkční prototyp ohebného telefonu s rolovatelným displejem od vědců z Human Media Lab.

Je podle vás rolovatelný displej správným směrem?

Zdroje: humanmedialab.org, gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)