TOPlist

Nový ohebný OLED displej používá tkaninu

Ohebný OLED displej

Před několika lety se objevilo několik pěkných konceptů na extrémně ohebné telefony. Vypadá to, že takové telefony nejsou zase tak daleko. Korejští vědci dokázali vytvořit první ohebný OLED displej z „tkaniny“.

Ohebný OLED displej na tkanině?

Jako první o novince informoval korejský server Business Korea. Dva výzkumné týmy KAIST a Kolon Glotech se spojily, daly hlavy dohromady a výsledkem je OLED displej, který je mnohem více flexibilnější, než jsme zvyklí u konkurence.

Některé druhy ohebných OLED displejů už jsme tu v minulosti měli, nikdy ale ne v takové míře ohebnosti. A to hlavně protože OLED displeje se vkládají do tenkých plastových desek, a právě takový materiál limituje flexibilitu. Nová technologie umožňuje dát OLED displej na materiál, který se podobá skleněným destičkám, ale zároveň si zachovává flexibilitu tkanin.

“Takové OLED displeje jsou pružnější než plast a mají vysokou spolehlivost. Může to hodně přispět k rozvoji vývoje pohodlné nositelné elektroniky,” řekl Choi Kyung-chul ze společnosti KAIST.

Životnost nových OLED displejů je při ohýbání více než 1000 hodin, normálně je pak životnost 3500 hodin. To je samozřejmě pořád hodně málo, když to srovnáme s OLED displeji ve dnešní elektronice, nicméně i tak se jedná o velký krok dopředu. A jednou se například dočkáme elektroniky, která bude všitá přímo do oblečení.

Jak se vám líbí nová technika ohebného OLED displeje? Má budoucnost?

Zdroj: digitaltrends.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)