Chrome 55 umí stahovat videa a webové stránky pro offline prohlížení

chrome-android-55-offline-prohlizeni_ico

Google oznámil, že vydává aktualizaci svého prohlížeče Chrome pro Android na verzi 55. Nejzásadnější novinkou je možnost stahovat videa, hudbu a celé webové stránky pro offline prohlížení. Kromě toho umí nová verze sdílet stažené soubory bez toho, aby uživatel musel opouštět prostředí aplikace.

Chrome ve verzi 55 také bude v textových polích podtržením zvýrazňovat slova s překlepy (kontrola pravopisu) a nabídne lepší uživatelské rozhraní kontextového vyhledávání. Kromě nových funkcí přináší update také opravy, zlepšení výkonu, lepší správu operační paměti a vyšší stabilitu.

Uživatelé, kteří používají některou z testovacích verzí prohlížeče Chrome (beta, dev, Cannary), již mohli ukládání obsahu pro offline prohlížení vyzkoušet. V nabídce aplikace je vedle tlačítka pro oblíbené položky nové tlačítko, kterým zahájíte stahování stránky či videa. Jakmile je obsah stažen, můžete ho prohlížet bez připojení k Internetu. K dispozici je také nová sekce Stažené soubory, ve které najdete všechna stažená média, se kterými lze dále pracovat – například je smazat, nebo sdílet.

Co přináší Chrome 55? Offline prohlížení a další novinky

Podívejme se nyní na oficiální seznam novinek a změn, které přinese prohlížeč Chrome ve verzi 55.0.2883.84:

  • Snadné stahování hudby, videí a celých webových stránek pro offline prohlížení.
  • Prohlížení a sdílení staženého obsahu přímo v aplikaci.
  • Zvýraznění chybně napsaných slov v textových polích.
  • Zlepšení uživatelského rozhraní kontextuálního vyhledávání.
  • Lepší výkon, správa paměti, vyšší stabilita.

Google uvádí, že aktualizace bude k dispozici v následujících dnech standardní formou OTA přes Obchod Play.

Využijete možnost stahovat videa a webové stránky pro offline prohlížení, kterou přináší Chrome 55? Nebo používáte nějaké jiné řešení pro konzumaci obsahu z webových stránek bez nutnosti připojení k Internetu? Podělte se o své zkušenosti s námi i ostatními čtenáři v diskuzi pod tímto článkem!

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Zdroje: androidcentral.com, androidauthority.com, googlechromereleases.blogspot.cz.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)