Huawei Mate 20 Pro se téměř nedá poškrábat. Pozor ale na ohýbání

huawei mate 20 pro odolnost

Huawei Mate 20 Pro je jeden z nejlepších telefonů tohoto roku. Má skvělý fotoaparát, výkonný čipset i vysokou výdrž baterie. Pokud jde o odolnost, tak má jednu hodně zajímavou vlastnost. A to speciální zadní stranu, která nezanechává otisky a hlavně je odolná proti škrábancům, jak ukázal nyní test Youtubera Zacka z kanálu JerryRigEverything. Nicméně není vše tak dobré, pozor na nadměrné ohýbání telefonu.

Huawei Mate 20 Pro se jen tak nedá poškrábat

Speciální zadní stranu už jsme si pochvalovali i v recenzi Huawei Mate 20 Pro (koupit za 24 990 Kč), kde jsme se ale zaměřovali výhradně na otisky. Zack z oblíbeného kanálu JerryRigEverything nyní ukázal, že zadní straně nedělá problém ani ostrý nůž. Telefon je z obou stran chráněn sklem, na přední straně jde o Gorilla Glass, zadní strana má speciální drážkování. Tato speciální povrchová úprava zabraňuje jak otiskům, tak i škrábancům.

Mate 20 Pro Durability Test! – The Back is Different…

Mate 20 Pro Durability Test! - The Back is Different...

Jak ukázal test odolnosti, telefon si vedl dobře ve všech dílčích testech, až na jeden. A to test ohebnosti. Stačí trošku síly a tvrzené sklo se roztříští. To je z velké části způsobeno tím, že Huawei Mate 20 Pro využívá zaoblený displej včetně tvrzeného skla, které zasahuje až do krajů. Například ale pro Samsung telefony test ohnutí nebývá problémovým, i když mají rovněž zaoblený displej. Zack prasknutí přisuzuje tomu, že Huawei je s výrobou telefonů se zaobleným displejem na počátku, zatímco Samsung má roky zkušeností. A pokud je na zaoblený displej vyvíjen větší tlak, dokáže jej lépe utlumit, například částí plastu, který je mnohem více ohebnější než sklo.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

1.0
  • Displej 6,39", 1440 x 3120 px, OLED
  • Procesor HiSilicon Kirin 980
  • RAM 6 GB
  • Fotoaparát 40 + 8 + 20 MP
  • Baterie 4 200 mAh
  • Cena od 12 290 Kč

Jak test odolnosti hodnotíte vy? Překvapilo vás, že Mate 20 Pro odolá škrábancům?

Zdroj: youtube.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)