Odhaleno: Pixel 6 bude mít nový tajný čip přímo od Google. Dožene iPhone?

Pixel 6 čip google

Google Pixel 6 přinese obří změnu a přiblíží telefony od Google v lecčem iPhonu. Nejnovější unik potvrzuje dřívější zprávy, že Google chystá pro Pixel 6 vlastní čip. Pohánět telefony vlastními procesory může přinést velké výhody a je to jedna z věcí, která stojí za úspěchem iPhonu. Co přinese vlastní čip od Google pro Pixel 6?

První spekulace o vývoji vlastního čipu Googlem se objevily už minulý rok. Nyní dostávají tyto spekulace reálnější obrysy a zdá se, že čip od Google poprvé spatří světlo světa v telefonech Google Pixel 6. Podle nejnovějších zpráv Google spolupracuje na vývoji svého SoC se Samsungem. Ten navrhuje vlastní procesory Exynos a má i výrobní kapacity na samotnou výrobu křemíkových čipů. Spolupráce mezi firmami může mít tedy více podob.

A Phone Made the Google Way | Introducing Google Pixel 4

A Phone Made the Google Way | Introducing Google Pixel 4

Google už dřív navrhnul pro Pixel vlastní čipy Pixel Neural Core a Pixel Visual Core. Google se s těmito pomocnými čipy vždy soustředil na zlepšení vlastností svých telefonů v oblasti umělé inteligence a strojového učení. Jednalo se však jen o pomocný hardware. Můžeme očekávat, že plnohodnotný Google SoC na kterém poběží příští Pixel bude také výrazně zaměřený právě na oblast strojového učení, umělé inteligence a zpracování obrazu. Kódové označení připravovaného čipu je prý Whitechapel a Google zvažuje jeho nasazení nejen ve svých budoucích telefonech, ale i v zařízeních typu Chromebook. Apple slaví se SoC pro svoje zařízení velký úspěch, takže bude zajímavé sledovat, jak velkou výhodu přinese tato změna zařízením Googlu.

Jaký procesor běží ve vašem telefonu?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)