TOPlist

Ochranné fólie mohou poškodit váš telefon, varuje Xiaomi. V čem je problém?

Xiaomi ochranné fólie nebezpečí
  • Na touze ochránit své zařízení před poškozením není nic špatného
  • Je však nutné vybírat příslušenství pečlivě, ať nenapáchá zbytečné škody
  • Xiaomi doporučuje, abyste se vyhnuli ochranným fóliím. Proč?

Mnozí uživatelé mají tendenci si s nákupem telefonu obratem objednat také zadní kryt a tvrzené sklo či ochrannou fólii. Domnívají se, že jde o dobrý způsob, jak udržet nové mobilní zařízení co nejdéle v dobré kondici. Občas ale může příslušenství tohohle typu napáchat více škody než užitku. Teď před jedním z nich dokonce varuje i samotné Xiaomi.

Dnes naštěstí nemusíme vést debatu nad tím, zda kryty na zadní panel smartphonu škodí při jeho nabíjení v souvislosti s přehříváním. Xiaomi totiž vydalo trochu zarážející upozornění týkající se ochranných fólií, které se často používají, aby se předešlo poškrábání a na obrazovce se ani po delší době používání netvořily vlásečnice.

Ochranná fólie ilustrace

Problém není se samotným faktem, že se chce někdo vyhnout zbytečnému mechanickému poškození displeje. Xiaomi vidí nebezpečí v tom, jakým způsobem jsou fólie na obrazovku přichyceny. Čínský výrobce technologií varoval konkrétně před UV lepidly, u nichž po delší době používání ochranné fólie hrozí, že zatečou do různých otvorů v zařízení.

Když se například dostanou pod napájecí tlačítko, mohou způsobit nekonečnou smyčku restartů. Zrovna příjemná nemůže být ani přítomnost lepidla v reproduktorech, napájecím konektoru nebo krytu baterie. Riziko je nejvýznamnější v případě telefonů s prohnutým displejem.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro Plus s prohnutou obrazovkouProhnutá obrazovka Redmi Note 13 Pro+

Abychom zajistili bezproblémový provoz všem uživatelům, důrazně nedoporučujeme používat tekuté UV ochranné lepicí prostředky, protože mohou vést k poruchám, které mohou vést ke ztrátě záruky.

Namísto ochranných fólií s UV lepidly doporučuje Xiaomi použití tvrzených (popřípadě klasických) skel či elektrostatických fólií.

Jakým způsobem chráníte svůj telefon před poškozením vy?

Zdroj: Xiaomi

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)