Vyzkoušejte: Desktopové Obrázky Google posílil Google Lens

Obrázky Google vyhledávání Lens desktop

Šikovný analytický a vyhledávací nástroj Google Lens, který je v tuto chvíli zavedený hlavně v mobilních telefonech, začíná oficiálně fungovat na dalším místě na počítačích. Jeho služby lze nově využít na stránce Obrázky Google, tedy samostatné části vyhledávače, která je věnována vizuálnímu obsahu. Lens zde funguje velmi podobně jako na chytrých telefonech, jen s trochu odlišným ovládáním.

Google Lens
Google Lens

Na webu s Google vyhledáváním obrázků je nyní k dispozici nová ikonka zastupující Lens, kterému je možné zdrojový obrázek k analýze předložit třemi způsoby. Přetažením myší, vyhledáním v počítači nebo vložením přímé URL adresy. Výsledkem je pak tradiční vyhledání podobných obrázků a posouzení, co se na zdrojovém snímku pravděpodobně nachází. K dispozici je ale stále i vyhledání zdroje obrázku.

Integrace Google Lens do desktopového vyhledávání se již nějakou dobu testuje a možná jste ji už také dříve zaznamenali. Nyní je plošně dostupná všem a doplňuje nové vyhledávání a analyzování obrázků v prohlížeči Chrome, které se vyvolává kliknutím pravého tlačítka myši na fotku.

Jak často hledáte na internetu mezi obrázky?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)