Bývalý CEO Applu přechází na Android, stojí za dvěma novinkami

obi-worldphone-

Láska a zasvěcení velké části života jedné značce a vizi nemusí nutně znamenat, že byste svůj názor po čase nezměnili. Právě o tom může povídat bývalý CEO společnosti Apple, John Sculley, který vystřídal jablečný ekosystém za, pro nás příjemnější, Android. Na svět totiž přichází nová značka pod jeho křídly – Obi Worldphone. Ta nyní čítá dva modely s Androidem.

První novinkou je Obi Worldphone SF1, který disponuje 5″ Full HD displejem, osmijádrovým procesorem Snapdragon 615 a kombinací 2/3 GB RAM pamětí podle verze s vnitřním úložištěm (16/32 GB), kterou lze navíc rozšířit pomocí karet MicroSD. Na palubě nechybí zmíněný Android ve verzi 5.0.2 se speciální nadstavbou. Obi Worldphone SF1 si poradí dokonce s LTE, i když přesné frekvence nejsou zatím známy. Nezklame ani 13MPx fotoaparát (čip Sony IMX214) či 3000mAh baterie. Verze s 2GB RAM pamětí a 16GB vnitřním úložištěm přijde na 200 dolarů (4800 Kč), vybavenější model pak na 250 dolarů (6000 Kč).

Obi Worldphone SF1

Levnější verze Obi Worldphone SJ1.5 pak přijde na 130 dolarů (cca 3100 Kč) a parametry jsou značně slabší. Pětipalcový displej dostal “pouze” HD rozlišení, Snapdragon byl vystřídán slabším čtyřjádrem od MediaTeku s 1GB RAM pamětí, 16GB vnitřní úložiště lze ale opět navýšit pomocí MicroSD karty. Baterie s kapacitou 3000 mAh zůstává, fotoaparát si pak pohoršil na 8 MPx. Možná trochu zvláštní je přítomnost novějšího Androidu 5.1.

Jak se vám nové telefony Obi Worldphone SJ1.5  líbí?

zdroj: obiworldphone.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)