Obchod Play ve verzi 5.5.8 přichází s novou animací a veřejným míněním

obchod_play_55_ico

V noci na dnešek začal Google uvolňovat aktualizaci klientské aplikace svého repozitáře Obchod Play s číslem verze 5.5.8. Podle dostupných informací přináší dvě viditelné novinky a další změny na pozadí. První novinkou je “veřejné mínění” – výběr slov, která v komentářích používají hodnotící uživatelé nejčastěji. Tato klíčová slova by teoreticky měla vystihovat nějaký obecný dojem, nicméně vždy bude záležet především na tom, kolik uživatelů napíše ke svému hodnocení komentář. Dle dostupných informací funguje tato funkce zatím jen v angličtině.

Druhou inovací je nová “bublinová” či “kruhová” animace, zobrazující se v sekci s televizními seriály na Androidu 5.1, kde se ukazuje při otevření položky a návratu zpět. Zhlédnout ji tedy mohou uživatelé pouze v zemích, kde Google nabízí seriály ke stažení – v Česku si nový přechodový efekt můžeme prohlédnout zatím jen formou následující animace.

Generic “circular” transition, Play Store 5.5

Generic "circular" transition, Play Store 5.5

Když klepnete na titulek televizního pořadu, kruh se přesune na vrchol obrazovky, kde expanduje a postupně morfuje do dalšího rozhraní. Je to pěkná animace, ale z hlediska navigačního procesu poněkud zdržující.

Obchod Play ve verzi 5.5.8 přichází s novou animací Obchod Play ve verzi 5.5.8 přichází s novou animací

Aktualizace je uvolňována postupně a bez požadavku na interakci s uživatelem – na její instalaci si tak budete muset počkat možná až několik dnů. Jestliže čekat nechcete, můžete si stáhnout instalační balíček z některého z následujících odkazů. V takovém případě je nutné mít v nastavení povolenou instalaci ze zdrojů třetích stran. Velikost souboru je 10,98 MB.

Zdroje: Xataka Android, Phandroid, Android Police, 9to5Google.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)