Obchod Google Play vylepší prodej audioknih a přinese několik novinek

google play prodej audioknih obchod

Obchod Google Play vyšel ve verzi 8.4. Tato verze přinesla jen pár malých změn v UI a ve výběru doporučovaných aplikací. Mnohem zajímavější novinky se ale objevily v kódu Google Play, kde server Android Police objevil několik zajímavostí, jako třeba to, že Google chystá vylepšit prodej audioknih ve svém obchodu.

Prodej audioknih se v Google Play vylepší

Již nyní můžeme najít několik desítek audioknih na Google Play v češtině. Nicméně dostat se k nim je poměrně těžký úkol, pokud přímo neznáte autory dané knížky. V obchodě Google Play se totiž objevují jako klasická hudební alba. Mluvené slovo má i svou kategorii, která je spojená ale zároveň s komedií a položkou jiné. Takže na předních příčkách tam například nyní najdete zvuky a hudbu pro Halloween, audioknihy jsou odsunuty hodně dolů.

google play prodej audioknih

To by se ale mohlo již brzy změnit. Lidé ze serveru Android Police se podívali do kódu nové verze Google Play a objevili náznaky toho, že Google chystá podporu audioknih podobně jako mají kategorii ebooky. Z kódu jde vyčíst, že se připravují audioknihy jak placené, tak i zdarma.

To ale nejsou jediné chystané novinky. Zanedlouho by se mohly objevit v Google Play notifikace, které jsou oddělené od klasického oznámení Androidu. Notifikace by odesílali vývojáři aplikací, které máte nainstalované, a to například s informacemi o nové verzi. Dále se chystá funkce automatické aktualizace pouze pro systémové aplikace. Díky tomu by mohl mít uživatel větší kontrolu nad aktualizacemi aplikací třetích stran. Prozatím není jasné, kdy se tyto nové funkce objeví v Google Play.

Využili byste některou z těchto funkcí v Google Play?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)