Android, nebo iPhone? Obal Eye nabízí oba systémy v jednom balení!

android–nebo-iphone-obal-e

Android, nebo iPhone? Tuto otázku si klade řada zákazníků, chystajících se pořídit si nový chytrý telefon. Obě platformy mají své výhody, ale i nevýhody. Najít kompromis bylo až dosud nemožné, pokud jste nechtěli v kapse nosit dva telefony. A právě na rozlousknutí tohoto oříšku se zaměřila společnost ESTI Inc., která přinesla speciální obal Eye.

Android, nebo iPhone? Obal Eye nabízí oba systémy v jednom balení! Android, nebo iPhone? Obal Eye nabízí oba systémy v jednom balení!

V čem tkví podstata? V tom, že Android může běžet na celé řadě zařízení – počínaje chytrými telefony, přes tablety, chytré hodinky, až třeba po televize a ledničky. Tak proč by nemohl běžet v obalu na telefon? Už možná začínáte tušit, že hlavní myšlenka celého bláznivě vypadajícího nápadu tkví v tom, že součástí obalu je zařízení, používající mobilní operační systém společnosti Google. Opravdu je to tak a skutečně s tímto nápadem firma vstoupila na crowdfundingový server Kickstarter. Co je možná ještě překvapivější, že s ním již měsíc před koncem kampaně uspěla.

Eye by ESTI – The Smart iPhone Case

Eye by ESTI - The Smart iPhone Case

Co obal Eye nabízí?

Reálně je tedy otázkou, zda se v tomto případě má mluvit o obalu. Z technického hlediska jde totiž o druhý telefon, který se připevní na zadní stranu iPhonu. O hardwarových parametrech zařízení s Androidem víme například to, že má 5″ AMOLED displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, slot na paměťovou kartu s kapacitou až 256 GB a podporu dvou SIM karet. Nechybí NFC, podpora IR, 3,5mm konektor na připojení sluchátek či podpora bezdrátového nabíjení. O zásobu energie se stará akumulátor s kapacitou 2800 mAh. Operačním systémem je Android 7.1 Nougat.

Asi docela logicky vyvstávají v myslích našich čtenářů otázky: a k čemu je to vlastně dobré? V čem tkví hlavní přidaná hodnota takto připevněného druhého telefonu? Ani samotný výrobce v tomto směru nepřináší žádný vysloveně světoborný argument. V propagačním videu zaznívá, že majitelé si tak budou moci užívat “cool” funkce, o kterých ani nevěděli, že je potřebují.

Eye by ESTI – The Smart iPhone Case

Eye by ESTI - The Smart iPhone Case

Kdy, kde a za kolik obal Eye pořídíte?

Inu, pokud vlastníte iPhone 6, 6S či 7, případně některou z “pluskových” verzí, a toužíte v jednom balení nosit i telefon s Androidem, možná bude obal Eye přesně tím, co hledáte. Čistě subjektivně ale vizuální stránku stylově laděného “jablka” rozhodně nevylepší, spíše naopak.

Možná překvapivě je o obal Eye velký zájem, takže nabídka nejlevnějších kousků za 69 dolarů (1800 Kč) byla poměrně rychle rozebrána. Aktuálně je nejnižší cena 95 dolarů (2400 Kč) za standardní model, v případě zájmu o 4G konektivitu si připravte 129 dolarů (3300 Kč). Po vyprodání bude další várka za 119 a 149 dolarů (3000 a 3800 Kč), konečná maloobchodní cena má být 189 dolarů (5000 Kč). Do Česka je nutné počítat s poštovným ve výši 22 dolarů (asi 560 Kč). Společnost bude dodávat po celém světě s tím, že obal Eye by měli zákazníci dostat mezi srpnem a zářím letošního roku.

Co říkáte na obal Eye? Je to dobrý nápad?

Zdroje: 9to5google.com, kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)