O2TV Go – sledujte televizní vysílání na cestách v mobilním zařízení

O2TV Go ico

Společnost O2 představila novou službu O2TV Go již před nějakým časem a umožnila tím sledovat zákazníkům živé vysílání ze 20 televizních stanic i na cestách na mobilním telefonu, tabletu a počítači. My jsme pro vás tuto službu v redakci vyzkoušeli a blíže se na ni podíváme právě v tomto článku.

O2TV Go banner

O2TV Go na vašem mobilním zařízení

Pro spuštění živého vysílání 20 televizních stanic bude nejdříve potřeba stáhnout aplikaci z obchodu Google Play. Po úspěšném stáhnutí se budete muset do aplikace přihlásit pomocí O2 ID, na kterém je služba O2TV Go aktivována. Pokud se nepřihlásíte, tak se vám zpřístupní pouze funkce televizního programu s připomenutím, bez možnosti pustit živé vysílání a nahrát si pořad do archivu. Po úspěšném přihlášení se otevře úvodní obrazovka, na které se nachází televizní program prakticky všech stanic dostupných v České republice. Na tento výběr lze také aplikovat filtr, díky kterému se vám ukážou pouze programy dostupné ve službě O2TV.

Screenshot_2014-11-26-17-20-16

Po rozkliknutí dané televizní stanice se ukáže detailnější televizní program a popis jednotlivých pořadů. V této části se nachází také funkce připomenutí daného televizního pořadu, a to 5 minut, 30 minut a 1 hodinu před odvysíláním. Připomenutí probíhá pomocí notifikace v mobilním zařízení. Pokud si rozkliknete televizní stanici, která je zařazena ve službě O2TV Go, tak si budete moci dále spustit živé vysílání a všechny pořady, které byly odvysílány v průběhu posledních 30 hodin.

Screenshot_2014-11-26-17-20-46

Pokud nebudete mít čas na svůj oblíbený pořad, tak nemějte obavy. Aplikace O2TV Go vám totiž umožní nahrát až 10 hodin pořadů, které budou uloženy v archiv po dobu 7 dnů. Nahrávání se provádí v detailu daného pořadu, kde jednoduše kliknete na tlačítko REC. Veškeré nahrané pořady poté naleznete v sekci Nahrávky, kde si je můžete pouštět a mazat. Vše je bohužel uloženo na internetu, jednotlivé pořady tak nelze pouštět offline z mobilního zařízení.

Screenshot_2014-11-26-17-24-56

V sekci živé vysílání si můžete, jak již samotný název napovídá, pustit online televizní vysílání. Na výběr je z celkového počtu 20 televizních stanic:

ČT1, ČT2, Nova, Prima, Prima Love, Prima Cool, FANDA, Filmbox, Nova Cinema, SMÍCHOV, ČT sport, Digi Sport 1, Digi Sport 2, Nickelodeon, ČT :D / ČT art, Óčko, ČT24, CNN, BBC World, TA3

Screenshot_2014-11-26-20-49-22

V sekci připomenutí se vám zobrazí veškerá aktivní připomenutí, která vám budou zaslána v určitý čas prostřednictvím notifikace na mobilním zařízení.

Screenshot_2014-11-26-17-25-43

V nastavení si budete moci zvolit z možnosti přehrávání jen na WiFi, upozornění na akce (filmy za akční cenu) a upozornění na pořady pomocí notifikací. Pokud si zvolíte nastavení přihlášeného účtu, tak si budete moci nastavit rodičovský zámek, nákupní PIN a budete moci spravovat spárovaná zařízení.

Screenshot_2014-11-26-17-25-51

Kolik to stojí a jaké jsou podmínky?

Ceník služby O2TV Go je rozdělen podle několika kritérií:

  • 199 Kč / měsíc – tato sazba platí v případě, že nesplňujete podmínky pro lepší cenu
  • 99 Kč / měsíc – slevu 100 Kč dostanete v případě, že vlastníte O2 TV

Screen Shot 2014-11-26 at 21.03.12

V rámci základní služby O2TV Go můžete sledovat živé vysílání a již ukončené programy do 30 hodin od vysílání, a to až na 4 zařízeních. Nahrávat pořady je možné do celkové délky deseti hodin, nahrávka se poté v archivu skladuje 7 dnů od pořízení.

Službu O2TV Go je možné využívat na mobilním telefonu, tabletu, chytré televizi a na počítači. Pokud si ale budete pouštět živé vysílání na mobilních datech, tak pro vás máme špatnou zprávu – přenesená data se započítávají do FUP. Pokud tedy máte pouhých 1,5 GB, tak se může velmi jednoduše stát, že se vám zpomalí data již po pár hodinách sledování televize.

Závěr

Služba O2TV Go je vhodná pro lidi, kteří velmi často cestují a rádi sledují televizní vysílání. Mobilní aplikace nabízí velmi mnoho zajímavých funkcí, díky kterým vás mobilní telefon upozorní na váš oblíbený pořád, který si budete moci i nahrát do archivu. Je škoda, že O2 neudělalo výjimku a nevyjmulo službu O2TV Go z FUPu, což do jisté míry dělá sledování televize na cestách nemožné. Pokud budete chtít sledovat televizi a nestrachovat se o nízký FUP, tak budete muset bohužel vyhledat nejbližší bezdrátové připojení WiFi.

Používáte službu O2TV Go? Líbí se vám sledování televize na cestách?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)