Skvělá zpráva! Set-top boxy O2 TV kompletně migrují na Android TV

android tv o2 tv set-top-box

O aplikaci O2 TV pro operační systém Android TV slýcháme už přes dva roky. Operátor ji ale neustále odkládal. Důvod není zcela jednoznačný, ovšem nyní vyšlo prohlášení, které zřejmě čekal málokdo. Vlastní set-top boxy, které O2 prodává ke svým televizním balíčkům totiž přejdou z Linuxu na Android TV. Když už se tedy firma rozhodla vytvořit Android TV aplikaci, vzala to po svém a migruje na novou platformu kompletně. Změna se má dotknout více než 350 000 uživatelů.

Aktualizace se dotkne více než 350 000 zákazníků

Pokud si set-top-box v některé z prodejen O2 koupíte teď, měl by v něm být předinstalovaný systém Android TV. Jestliže jej máte delší dobu, změna se vás dotkne také. Ve finále ji ale dle operátora zákazník vůbec nepozná, jelikož se zákazník nemá dostat mimo tradiční menu aplikace O2 TV. Výhoda je jednoznačně v tom, že si uživatel nebude muset zvykat na nové prostředí, na druhou stranu ale přijde o některé benefity, které operační systém od Googlu nabízí.

„Set-top boxy se touto změnou promění v inteligentní multimediální centrum. Budou rychlejší a díky prostředí Android TV si uživatelé budou moci stáhnout přímo do svého set-top boxu také mnoho dalších smart TV aplikací, které doplní bohatou nabídku kanálů a knihoven,“ sdělila ředitelka pro digitální služby O2 TV Dana Tomášková. Nemá chybět podpora klávesnice s myší nebo Chromecast. Jakou verzi systému Android TV bude operátor ve svých set-top boxech používat v tuto chvíli není jasné. Aktualizace bude probíhat od dnešního dne automaticky, přičemž proces bude nutné pro další chod televize dokončit.

Už jste dostali aktualizaci na váš set-top box?

Zdroj: O2

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)