Nubia Alpha: Netradiční ohebný telefon na zápěstí. Prodávat se bude i v Evropě

nubia alpha ohebny telefon

Nubia Alpha není vyloženě novinkou. Poprvé jsme koncept tohoto produktu mohli vidět již minulý rok na veletrhu IFA v Berlíně. Nyní byl však kompletně odhalen včetně parametrů a detailů o ceně a dostupnosti. Pojďme se na tohle netradiční zařízení podívat blíže.

Nubia Alpha je netradiční ohebný telefon, který připomíná velké chytré hodinky

Před několika měsíci byla Nubia Alpha (označována i jako nubia α) pouhým konceptem. Nyní na veletrhu MWC 2019 proběhlo kompletní odhalení. Novinka má displej o velikosti 4 palce a rozlišení 960 x 192 pixelů. Výsledný poměr stran je 36:9. V tomto pohledu tak zde máme rekordmana, nicméně má to svůj důvod. Nejedná se ani zdaleka o klasický telefon.

Dokonce bude existovat i klasická verze bez gsm modulu a z telefonu se v podstatě stanou chytré hodinky. O výkon tohoto zařízení se stará Snapdragon Wear 2100, který doplňuje 1GB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Běží na vlastním systému, který je upravený tak, aby fungoval přímo na zápěstí. Obsahuje různá gesta, a to včetně pohybu. Baterie má kapacitu 500 mAh a slibuje se výdrž 2 dny.

nubia Alpha – Flex Your Life

nubia Alpha - Flex Your Life

Do telefonu se nevkládají SIM karty, ale funguje pomocí eSIM. Můžete s nimi volat, posílat SMS anebo využívat 4G sítě, zkrátka úplně stejně jako s telefonem. Nechybí ani Bluetooth nebo Wi-Fi. Dokonce má i fotoaparát s 5 MPx a světelností F/2,2. Stačí jen pootočit zápěstím a můžete fotit, případně se dá využít k videohovorům.

nubia Alpha – Flex Your Life

nubia Alpha - Flex Your Life

Využívá se i toho, že tento telefon nosíte na zápěstí. Nechybí tak senzor srdečního tepu anebo možnost sledování spánku. Verze bez LTE a telefonního modulu stojí 450 eur, v přepočtu 11 500 Kč, verze s LTE i možností volání pak 550 eur, v přepočtu cca 14 tisíc. Do Evropy by se tento telefon mě dostat ve třetím čtvrtletí roku 2019.

Jak se vám líbí Nubia Alpha?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)