MIUI 12 má pokročilé ovládání zvuku. Funguje skoro jako ve Windows

zvukový asistent v MIUI 12

Pokud už patříte mezi uživatele MIUI 12, možná jste na tuto novou funkci narazili. Původně se nacházela v betaverzi čínské varianty a také v custom ROM z portálu Xiaomi.eu. Teď je ale součástí globálních aktualizací na plnou verzi. Řeč je o novém zvukovém asistentovi, který v posledním vydání populární nadstavby umožňuje rozšířené možnosti pro práci s audio kanály. Množné číslo jsme nepoužili omylem ani náhodou. Tento nový zvukový asistent v MIUI 12 totiž umí skutečně pracovat ne s jedním, ale hned s několika posuvníky pro hlasitost.

zvukový asistent v MIUI 12 posuvníky

Nová funkce je vlastně velmi podobná ovládání zvuku ve Windows. Pro různá zařízení nebo aplikace, jakmile začnou generovat zvukovou stopu, je dostupný vlastní posuvník. Výsledkem je pak sofistikovanější ovládání hlasitosti pro jednotlivé zdroje a ne jen jeden posuvník, který vládne všem. V praxi tak zřejmě bude možné například hrát hru i se zvuky a současně mít v pozadí zapnutou hudbu. Poměr si uživatel zvolí sám. Uplatnění najde zvukový asistent v MIUI 12 i při správě notifikací. Kvůli otravnému pípání třeba při přehrávání hudby nebude nutné chodit vypínat oznámení do nastavení aplikace. Zatím jsme neměli možnost novinku otestovat, ale je to chytré a elegantní řešení. Jestli funkci v MIUI 12 máte, můžete ji spustit v Nastavení > Zvuky a vibrace > Zvukový asistent. Pak stačí při přehrávání nějakých zvuků použít tlačítka pro hlasitost a všechny posuvníky můžete rozbalit kliknutím na ikonu noty, která se objevuje vlevo.

Jste spokojení s touto funkcí?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)