Nový vzhled Instagram stories, první krok k redesignu v prohlížeči?

Nový vzhled Instagram stories v prohlížeči

Uživatelé Instagramu si na vzhled stories a celé sociální sítě v prohlížeči stěžují už roky. Platforma ale se špatně přístupným designem v prohlížeči nic neudělala. Až doteď. Instagram očividně po letech vyslyšel prosby uživatelů a redesignoval vzhled stories. Nový design je přehledný, minimalistický a využije celou plochu vaši obrazovky. Nový vzhled Instagram stories v prohlížeči navíc nabídne jednoduché přeskakování stories dopředu i dozadu a jednodušší zobrazování profilů při prohlížení stories.

Instagram redesignoval vzhled stories

Otázkou zůstává, proč Instagram redesignoval vzhled stories až po takové době. Snaží se snad lapit i uživatele mimo Android a iOS, kteří tráví většinu času na počítači? Předešlý design rozhodně odlákal hned několik potenciálních uživatelů. Sami uvidíme, jak se nový vzhled Instagram stories v prohlížeči chytne mezi uživateli. Prvek, který mimo Instagram stories zaměstnává pozornost sociální sítě, jsou tzv. Reels.

Instagram
Instagram

Reels jsou krátká videa, která se na telefonu ukazují ve spodní liště. Instagram Reels jsou přímý konkurent TikToku, avšak v prohlížečové verzi Reels nevidíme na hlavní stránce, jedině na profilech uživatelů. Je tedy možné, že redesign stories je první změna k lepšímu zobrazení Instagramu v prohlížeči, která může být následována změnou vzhledu a umístění Reels.

Jak se vám líbí redesign stories?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)