Menu

Chystaný systém Android P přinese nový styl kopírování

Google na svém blogu uveřejnil zajímavou novinku, která se objeví v chystaném Androidu P. Pravděpodobně každý asi potvrdí, že kopírování a vkládání textu má na Androidu k dokonalosti hodně daleko. Vědom si toho je i samotný Google, proto připravil tuto novou funkci.

Kopírování a vkládání se v Androidu P značně vylepší

Pokud nyní chcete vybrat a kopírovat část textu, musíte dlouze podržet prst na slovu, objeví se dvě modré tečky, se kterými můžete hýbat a tím tak vybíráte text. Vše je ale tak drobné, že se hodně často stává, že vyberete úplně odlišný text, než jste původně chtěli.

novy styl kopirovani android p

V Androidu P se k vybrání textu přidá i tzv. funkce Magnifier neboli v překladu lupa. S lupou se stále budou objevovat dvě tečky, už ale nebudou tak titěrné a výběr textu je tak mnohem přesnější. Co je ale zajímavé, je to, že tato lupa pracuje kompletně v celém systému. Nebude se zobrazovat pouze u textu. Dalším způsob využití je například v tom, když chcete přesněji zvětšit fotografii.

Kompletní název Android P v tuto chvíli není znám, zrovna v těchto dnech Google vydal třetí testovací betaverzi. Poté už uvidíme poslední testovací build a na konci léta bychom se měli dočkat oficiálního vydání nové verze Androidu. Nejprve na telefony od Google, ale velmi rychle by se tentokrát měly přidávat i třetí strany. Vidět to můžeme i například u toho, že betaverze je dostupná také na telefonech, které nepatří pod Google.

Co říkáte na tuto funkci, těšíte se na vydání Android P?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Tomogo

Tomogo 7

6.7.2018 3:26

3x sláva, už bylo na čase!

Cardi

cardi -358

6.7.2018 8:24

Tomogo: ty máš tedka problem? já teda ne

Irun66

Irun66 4

6.7.2018 10:06

3x sláva, sláva, sláva… Na Samsungu tato tzv. novinka funguje několik let a i v případě tabletů (LG a nyní Huawei) s kopírováním a oznacovanim s tím nemám problém.

Asi okurková sezóna, že není o čem psát, nebo informace pro majitele phone s čistým Androidem 😄😄😄😄😄😄

Daevis

David TrlicaRedaktor 47

6.7.2018 10:53

@Irun66: Nemusí jít jen o novinku pro majitele čistých Androidů. Mnoho jiných výrobců ve svých nadstavbách nevylepšují kopírování a výběr textu, takže s příchodem aktualizace na Android P se objeví i tato novinka.

Aidamos

Adam Radiměřský 4

6.7.2018 12:40

iOS už tohle má taky hodně dlouho.

Ac1893

Marcel Palecek 0

6.7.2018 15:08

Adam Radiměřský ale tohle není stránka o ovcích

Jerryxx

Jerryxx 0

6.7.2018 22:46

V Honoru 6x je ten náhled pod lupou běžně k dispozici, ovšem teď nevím jestli to není součástí klávesnice SwiftKey, kterou používám od koupě telefonu! Zde je to kopírování celkem dobře vyřešeno.

Muchacho

muchacho -1

8.7.2018 16:17

Jen se chci zeptat, Samsung mám už třetí, ale nějak jsem si této funkce nevšiml…? Kde ji najdu?

Bicista

bicista 60

10.7.2018 23:35

S vyberem textu problem nemam, nevim jak Vam mne spis vadi ze kdyz jedu do prava tak vyber skace po slovech, kdyz po pismenkach to se pak musim vracet. No a nekdy mam pocit ze si to vybirani textu tak nejak dela co chce, a nekdy nejsem schopny jednodusse daneho vyberu.

Tomogo

Tomogo 7

12.7.2018 15:06

muchacho: No, on to Samsung má, ale funguje to jen někde. Asi to není součástí systému, ale jen Samsung nadstavby.

RSS (komentáře k článku)