Chystaný systém Android P přinese nový styl kopírování

novy styl kopirovani system android p

Google na svém blogu uveřejnil zajímavou novinku, která se objeví v chystaném Androidu P. Pravděpodobně každý asi potvrdí, že kopírování a vkládání textu má na Androidu k dokonalosti hodně daleko. Vědom si toho je i samotný Google, proto připravil tuto novou funkci.

Kopírování a vkládání se v Androidu P značně vylepší

Pokud nyní chcete vybrat a kopírovat část textu, musíte dlouze podržet prst na slovu, objeví se dvě modré tečky, se kterými můžete hýbat a tím tak vybíráte text. Vše je ale tak drobné, že se hodně často stává, že vyberete úplně odlišný text, než jste původně chtěli.

novy styl kopirovani android p

V Androidu P se k vybrání textu přidá i tzv. funkce Magnifier neboli v překladu lupa. S lupou se stále budou objevovat dvě tečky, už ale nebudou tak titěrné a výběr textu je tak mnohem přesnější. Co je ale zajímavé, je to, že tato lupa pracuje kompletně v celém systému. Nebude se zobrazovat pouze u textu. Dalším způsob využití je například v tom, když chcete přesněji zvětšit fotografii.

Kompletní název Android P v tuto chvíli není znám, zrovna v těchto dnech Google vydal třetí testovací betaverzi. Poté už uvidíme poslední testovací build a na konci léta bychom se měli dočkat oficiálního vydání nové verze Androidu. Nejprve na telefony od Google, ale velmi rychle by se tentokrát měly přidávat i třetí strany. Vidět to můžeme i například u toho, že betaverze je dostupná také na telefonech, které nepatří pod Google.

Co říkáte na tuto funkci, těšíte se na vydání Android P?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)