Nejen Pixely, ale i jiné Android mobily čeká bezpečnostní Google hub

nový Security Privacy hub Android Pixel Centrum zabezpečení a soukromí

Společně s telefony řady Pixel 7 společnost Google ukázala rovněž několik softwarových novinek, na které se mohou těšit nejen jeho vlastní zařízení, ale Android přístroje obecně. Dozvěděli jsme se například, že firma vylepšila a pro širší spektrum uživatelů připravila svůj Security & Privacy hub neboli Centrum soukromí a zabezpečení. První náznaky o nové podobě tohoto nástroje se objevily již letos na jaře a trochu se čekalo, že bude součástí systému Android 13. Nestalo se tak, nicméně nyní Google potvrdil uvolnění pro další značky.

Prostředí, které sdružuje v podstatě všechny položky týkající se zabezpečení zařízení či ochrany soukromí, bychom tedy měli být schopní používat v telefonech dalších výrobců. Nabízí se zejména Samsung, ale třeba dojde plošně úplně na všechny. Přesný seznam zveřejněn nebyl.

Security & Privacy hub obsahuje například zabezpečení aplikací, hledání ztraceného zařízení, správu bezpečnostních záplat, zamknutí přístroje nebo přehled o aktualizacích Obchodu Google Play. Navíc nabídne ke všem těmto položkám upozornění, pokud se bude dít něco podezřelého. Nejde o úplně převratnou novinku, ale jistě bude fajn, pokud budou všechny tyto věci na jednom místě.

Kolikrát už jste hledali ztracené zařízení?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)