TOPlist

Nový lokalizační přívěsek od Samsungu sází na UWB a rozšířenou realitu

přívěsek Samsung Galaxy SmartTag+ AR

Korejská společnost Samsung na trh (včetně toho českého) brzy oficiálně pošle chytrý lokalizační přívěsek Galaxy SmartTag+. Následovník původního modelu, který byl představen společně s telefony řady Galaxy S21, disponuje technologií Bluetooth Low Energy (BLE) i ultra-wideband (UWB), takže umožňuje přesnější lokalizaci. Rovněž využívá technologii rozšířené reality (AR), s jejíž pomocí dokáže uživatele velmi jednoduše přivést ke ztracenému předmětu pomocí fotoaparátu chytrého telefonu.

přívěsek Samsung Galaxy SmartTag+

Hledání prostřednictvím rozšířené reality obstará funkce AR Finder. Ta uživatele snadno navede k hledané věci na displeji chytrého telefonu s podporou UWB (např. Galaxy S21+ nebo S21 Ultra). Na obrazovce se zobrazí vzdálenost od hledaného předmětu a šipka ve směru, v jakém má uživatel hledat. Ostatní základní vlastnosti této novinky jsou totožné s těmi, na které láká původní SmartTag. Přibyla však také jedna barva, ve které bude malý pomocník k dostání. Přívěsek Galaxy SmartTag+ bude v České republice dostupný od 30. dubna 2021 v modré a černé variantě. Doporučená maloobchodní cena činí 1 099 Kč.

Jaké zatím máte zkušenosti s UWB?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)