Nový iPhone SE se objevil v AnTuTu. Dosahuje slibovaného výkonu?

iphone se 2020

Když Apple představil nový iPhone SE, ve kterém tiká nejnovější čipset Apple A13 Bionic, mnoho uživatelů si myslelo, že získají stejný výkon jako má iPhone 11 Pro Max za třetinovou cenu. První zahraniční recenze hovoří o skvělém výkonu a dalších prvcích, ovšem benchmark AnTuTu říká o iPhone SE něco jiného.

V něm totiž dosahuje skóre 492 166 bodů, což je sice pořád extrémní hodnota, ale na loňské vlajkové modely nedosahuje. Pokud bychom se pak měli podívat na výkon grafického čipu a procesoru, tak je výkon blíže předloňským iPhonům Xs/Xs Max, než aktuálním vlajkám.

iPhone SE se jeví jako kombinace mezi tělem iPhonu 8, fotoaparátem iPhonu Xr a výkonem z iPhonů 11. Dle tohoto benchmarku je však zcela evidentní, že musel být čipset značně podtaktován, aby Apple udržel alespoň průměrnou výdrž baterie. I přesto je však nový jablečný telefon mnohem výkonnější, než konkurenti v podobné cenové relaci. O to více mu pak pomáhá nenáročný displej.

Co říkáte iPhone SE a jeho výkon v AnTuTu?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)