První pohled na nový Gmail: Čistější, ale zároveň funkčnější prostředí

novy gmail design gmail posta email 2018

Včera jsme psali o tom, že Google chystá razantní změny v Gmailu, a to včetně mnoha novinek a nového designu. Testovací verze byla vydána dříve, než jsme čekali a tak se již dnes můžeme blíže podívat, jak nový Gmail bude vypadat. Z prvních screenshotů jde vidět, že design je mnohem čistější, ale zároveň prostředí obsahuje více tlačítek.

Nový Gmail se dostane i na osobní účty

Momentálně je nový Gmail dostupný pouze pro majitele G Suite účtů, kteří jsou registrování ve speciálním testovacím programu. Díky tomu tak můžeme vidět nový design v celé kráse. Přesně jak jsme předpovídali, tak je design velmi podobný například Google Kalendáři.

Google se rovněž pouští do zaoblení různých prvků, to můžeme vidět i v nové verzi Gmailu. Na obrázcích jde také vidět funkce pro odložení emailu, ta je stejná, jako u aplikace Inbox. Na třetím screenshotu jde vidět něco, o čem se dříve vědělo, ale neexistoval nějaký popis toho, jak to ve výsledku bude fungovat.

Řeč je o pravé straně Gmailu, kde se nachází úzké okno s kalendářem. Toto okno nebude sloužit pouze pro kalendář, ale také například pro Google Keep, Google Task a dá se předpokládat i podpora pro chatovací aplikace jako je Allo nebo Hangouts. Rozšíření do osobních účtů očekáváme v květnu, a to z toho důvodu, že konference Google I/O je za rohem a nový Gmail je přesně ta novinka, která patří na tuto konferenci.

Gmail
Gmail

Jak se vám líbí nový Gmail?

Zdroj: androidcentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)